20 Mayıs 2008 Salı

Fener Attı 10 Oldu

Çarşambanın gelişi belliydi önceden. Bu serinin 10-0 ile biteceğini sokaktaki çocuk bile biliyordu. Sürpriz çıkmadı maçtan, ilk çeyrekte başa baş giden bir oyun vardı, Ermal'in direnişi sevindiriciydi Efes Pilsen adına ama onun yanına ikinci üçüncü adamlar gelmezse, maç yine hüsran olacaktı Efes Pilsen için.

İkinci çeyrekte Solomon önderliğinde öyle bir Fenerbahçe Ülker vardı ki sahada, hani ne analiz, ne taktik, hiçbir şey yazamaz insan o 10 dakika için. Vidmar'ın tam saha dripling yapıp smaç basmasından tutun da, Penn'in bomboş bir turnike atacakken durduk yere korkarak (ki bunu 2. yarıda bir kez daha yaptı) top kaybı yapmasına kadar herşey vardı bu çeyrekte.

İkinci yarıda Efes Pilsen iyi bir savunma ritmi yakalayıp, rakibini dış şutlara mahkum etti. Oradan isabet sağlayamayan Fenerbahçe Ülker skor anlamında 17'lere kadar yükselmiş olan farkı 6 sayıya kadar indirdi. Mirsad'ın üçlükleri ve basket faulleriyle kendine gelen sarı lacivertli ekip, maçın sonlarında zorlansa da rakibini devirmeyi başardı. Böylece finale çıkan ilk takım oldu.

Efes Pilsen Ermal'in yanına kimseyi getiremedi, o bel bağlanan yabancıların hepsi sahada gezindi, Blatt'in kovulmasıyla başa geçen Ekrem Hoca da memnuniyet getiremedi. Ve bir efsane 10-0 ile sahneden silindi.

Eyyyy ruhhhhh.. Geldiysen bize işaret verrrrr...

1 Yorum Var:

mertch dedi ki...

efes için en iyisi beşiktaşla birleşmek.