17 Mayıs 2008 Cumartesi

Seriye Denge Geldi

Beşiktaş Cola Turka, seyircisinin da salonu doldurup var gücüyle kendilerine destek verdiği bir maçta tatsız bir sürprize izin vermedi. İlk yarıda oldukça zorlanmalarına rağmen ikinci yarıda Shumpert'in de devreye girmesiyle önce öne geşip, sonra da maçın sonlarında farkı açtı. Ve seriyi dengeledi. (87-77)

Maçın ikinci yarısında Telekom defansının defans yapmasına izin verilmeyişi ise gözlerden pek kaçmadı aslında. Hakemler biraz ucuz fauller çaldılar Telekom'a ve bu her türlü siyah beyazlılara yaradı. Kendileri savunmada sertleşti, hücumda ise sürekli faul yaptırdılar. Telekom ilk yarıda oyunun hücum yönünde adeta derslik düzeyde bir saha içi organizasyon tutturdu ama savunma yapmadıkları için farkı açamadılar. İkinci yarıda ise saz Shumpert'in, ipler de Beşiktaş Cola Turka'nın eline geçince; galibiyet ihtimalleri de sıfıra iniverdi.

He unutmadan.. Beşiktaş Cola Turka'nın son maçlarda dış atış savunması yapamadığını belirtmiştim ya hani, bugün de Telekom tam 10 tane üçlük buldu. Yenen 77 sayının 30'u üçlüklerden yani.

Anlayana..

Henüz Yorum Yapılmamış