30 Mayıs 2008 Cuma

Telekom Ses Verdi

İlk 2 maçtaki kötü oyun ve mağlubiyetlerin ardından çok daha inanmış bir biçimde sahadaydı bugün Telekom. Tutku'nun olmaması dezavantaj değil de bir avantaj sağladı belki onlara. Muratcan Güler (ki bu seride ve son zamanlarda neden oynatılmadığını hiç bir zaman anlamadım) yeniden rotasyona katıldı. Solomon'un da gününde olmayışıyla Telekom aldı yürüdü bu maçı. Ve Fenerbahçe Ülker cephesinde hazırlanan süpürgeleri güzelce rafa kaldırdı.

Maça gelecek olursak, ilk yarıda El-Amin & Lang şovunu biz TV başından nasıl seyrettiysek, sarı lacivertli oyuncular ve teknik kadro da aynen öyle seyretti. Hiç bir hamle yapılamadı ve maç akışına bırakıldı. İlk yarının 10 farkla bitmiş olmasının yanında en önemli notlar: Lang'in 21 sayıya ulaşması ve El-Amin'in her iki çeyrek sonlarında da sayı üreterek şapkadan 5 sayı çıkarmasıydı.

3. çeyrekte her iki takım da karşılıklı seriler yakalayarak skoru aynı oranda tuttular. Asıl kıyamet son çeyrekte koptu. Fenerbahçe Semih-Ömer Aşık ikilisi ile boyalı alanı rakibine dar ederken, bugün gününde olmadığı ve kafasını maça veremediği çok belli olan Solomon'un yerine Mrsic'in girmesi de takımı olumlu yönde ateşledi. Ömer Aşık blok üstüne blok vururken, en son Kinsey'nin müthiş smacı ile fark 2'ye indi, ardından da skor eşitlendi. Önce 73-73 sonra 75-75 skorlarına uğrayan scoreboard, o dakikadan sonra kalan 3 dakikada konuk takım adına hiç işlemedi. Yapılan yanlış hücumları iyi değerlendiren Türk Telekom rakibine 12 sayı fark yaparak maçı 87-75 aldı.

Final serisi olduğunu yeniden hatırlattı bu maç bize izlediğimiz serinin. Şimdi pazar günü çok daha önemli bir maç var. Tutku bu kez sahada olacak. Bunun Telekom'a nasıl etki yapacağını ve maçın skorunun ne olacağını merak etmiyor da değilim hani. Gel pazar geeeelll..

Henüz Yorum Yapılmamış