29 Mayıs 2008 Perşembe

Yazmayacaktım, Dayanamadım

Yazmayacaktım, dayanamadım. Yine bir şeyler karalamak için geçtim klavyenin başına. Yahu nasıl bir mantıktır bu? Sen serinin ilk 2 maçında toplam 199 sayı yemişsin, sahada rakibinin hiç bir hamlesine cevap verememişsin, ilk maçta sahadan tamamen silinmiş, ikinci maçta El-Amin'in bireysel performansıyla maça tutunmuş gibi gözükmüşsün, hiç bir B-C-D planlarının olmadığını alenen belli etmişsin ve halen hakemlerden dert yanıyorsun.

Çok geriye değil, Opel Türkiye Kupası finallerine gidelim. Yarı finaldeki Fenerbahçe Ülker - Türk Telekom maçında son saniyede Haluk'un Vidmar'a yaptığı suikast kokan hareket neticesinde finale kalmayı başaran, hatta sonrasında da kolay bir final maçının ardından kupaya uzanan Türk Telekom cephesinde o maçın bitiminde yapılan açıklamaları hatırlıyorum da: ''Güzel mücadele, iyi oyun, başarılı setler..'' gibi kavramlarla bezeli yorumlarla yer almışlardı basında.

Hatta daha bu sözünü ettiğim kupa maçından yaklaşık 1 hafta önce Ankara'da oynanan Türk Telekom-Efes Pilsen lig maçında hakem kararlarını eleştiren Ercüment Sunter, sahanın ortasına dalarak hakemin üstüne yürümüş, yenilgiyi maç sonunda tamamen hakemlerin üstüne yıkmıştı.

Final serisine dönelim. İlk maçta sığınılacak pek bir şey yoktu ama ikinci maçta epey bir nokta buldular. Sanki sahada hiç bir varlık gösteremeyen kısalarının nedeni buymuş gibi, ya da bütün bir sezon boyunca aslan kesilen Williams'ın Mirsad ve diğer uzunlar karşısında sinmiş bir hale gelmesinin nedeni buymuş gibi, hepsinden önemlisi yenilgilerin nedeni buymuş gibi hakemleri hedef göstermeye başladılar.

Yahu Ercüment abi. Hangi halini dikkate alalım seni düşünürken? Hatalar vesilesiyle kupa kazandığında bilmem kaç yıllık hasretten, şöyle güzel oyun böyle güzel oyundan bahseden, rakibini tebrik eden seni mi? Yoksa Blatt'e karşı alacağını anladığın yenilgi sonrasında maçın bitimine bir kaç dakika kala sahaya dalıp hakemlerin üstüne yürüyen seni mi? Ya da hiçbirini değil de, takımının toplam 199 sayı yiyerek sahadan silindiği final serisindeki ilk 2 maçtan sonra tek suçlu hakemlermiş gibi göstermeye çalışan seni mi?

Nedim Karakaş da bu arada sağlam bir cevap vermiş. Hoş olmuş bence. Buradan okuyabilirsiniz.

Henüz Yorum Yapılmamış