29 Haziran 2008 Pazar

Darüşşafaka Isuzu

İki sezondur Alpella adı altında Fenerbahçe Ülker'in yaptığı işi, yeni sezonda Efes Pilsen yapacak. 'Şapkadan tavşan çıkarmak' deyimiyle özdeşleştirilecek şekilde ligde kalmayı başaran Darüşşafaka yeni sezonda Efes Pilsen himayesine giriyor.

Yönetim kurulu başkanlığı görevinde Tuncay Özilhan'ın bulunduğu Anadolu Group markalarından Isuzu'nun sponsorluğunda izleyeceğiz yılların Daçka'sını bu yıl. Takımın başında Ekrem Memnun olacak, kadroyu ise Efes Pilsen altyapısındaki gençler oluşturacak. Pertevniyal formasıyla oynuyorlardı eskiden, şimdi Darüşşafaka Isuzu formasıyla mücadele edecekler. Bir yandan da TBL tecrübesi edinecekler.

Alpella'lı oyuncular ilk sezonlarında gayet iyi bir biçimde değerlendirmişlerdi TBL'de oynama şansını. Ancak ikinci yıllarında (özellikle Ömer Aşık'ın ayrılmasından sonra) hayalet gibiydiler. Ve hakederek de küme düştüler. Efes Pilsen gençleri ne yapacaklar, Alpella'nın ilk yılındaki gibi lige renk katabilecekler mi, yoksa onlar da küme düşecekler mi? Bekleyip göreceğiz.

1 Yorum Var:

hasanerdem dedi ki...

Hayırlı olsun basketbolumuza. Nihayet el birliği ile bu işinde cılkını çıkardılar. Önce Alpella, şimdi Isuzu. Federasyon destekli grupların basketbolu istila etme çabası olarak değerlendiriyorum bu hareketleri. Gençlerin önünü açmak, tecrübe kazandırmak falan tamamen hikaye. Kandırmayalım birbirimizi...