22 Haziran 2008 Pazar

Hosley ACB'de Boy Gösterecek

Bu yıl Pınar Karşıyaka formasıyla ligin altını üstüne getiren Quinton Hosley; Real Madrid ile anlaşarak ACB'nin yolunu tuttu. Onun büyük bir takımda ne yapacağını, EL seviyesindeki performansını vs. çok merak eden biri olarak çok sevindim bu olaya. Takipte olup, kafamdaki soruların cevaplarını bulabileceğim Hosley hakkındaki.

Sezon ortasında Barcelona'nın yolunu tutan bir diğer eski KSK'li Gary Neal ise Oktay Mahmuti'nin takımı Benetton Treviso'ya transfer olmuş. Bu arada hemen şöyle de bir not düşeyim: ''Oktay Mahmuti Benetton'a Hosley'i öneren menajerler nedeniyle bir Pınar KSK maçını izlemiş ve Hosley'i pek beğenmemiş, disiplinsiz ve savunma seviyesi düşük bulmuş. Neal'i ise pek bir methetmişti.'' Kulağıma gelmişti bu bilgi normal sezon sürerken. Şimdi Neal'in Benetton'a geçmesi çok daha anlam kazandı kafamda.

Euroleague'de transfer dönemi epey hareketli bu yıl. Papaloukas'ın Olympikakos'a geçmesinden sonra, aynı Olympiakos Vujcic, Erceg ve Halperin'i de transfer etti. Barcelona Navarro'yu geri döndürdü ve CSKA formasıyla izlediğim her maçta bana müthiş keyif veren David Andersen'i Katalan topraklarına kattı. Renkli bir Euroleague yılı daha bizleri bekliyor.

Henüz Yorum Yapılmamış