1 Haziran 2008 Pazar

Aç Kapıyı Bezirgan Başı

Şampiyonluk kapısı aralandı artık. Deplasmandan altın değerinde bir galibiyetle dönen Fenerbahçe Ülker çarşamba günü seyircisinin önünde kupayı kaldırma fırsatını eline geçirdi. 'Bezirgan Başı' mı dersiniz, 'Çilingir' mi dersiniz orası size kalmış ama Kinsey'e mutlaka bir sıfat yakıştırıverin lütfen. Giden maçı tek başına geri getirdi. Solomon Ankara'daki ilk maçtaki hayalet görüntüsünden sonra bu maçta da yokları oynadı. 5 faul alıp kenara gelmesiyle birlikte tam da düşündüğüm gibi Fenerbahçe Ülker lehine işlemeye başladı oyun. Ve Kinsey mucizesi ortaya çıktı. Smaçladı, top çaldı, faul aldırdı, ribaund çekti. Şayet Lang'in mucize tipi girmese ya da Mrsic son topu biraz düzgün kullansa maç 40 dakika sonunda bitmiş olacaktı. Olmadı. Uzadı. 5 dakika rötar yaparak neticelendi oyun.

Telekom bugün 3. maçın yıldızı Lang'i hiç devreye sokamadı. Dudley sırtına aldı taşıdı Telekom'u uzunca bir süre. Sonra El-Amin ortaya çıktı. Son çeyrek ve uzatmalardaki sayılarıyla oyunda tuttu Telekom'u. Fenerbahçe Ülker uzunca bir süre Ömer Onan'ın ellerine baktı. 3. periyotta kısır geçen maçı Damir ve Ömer'in üçlükleriyle renklendirdi sarı lacivertliler.

Solomon'un 5 faul aldığı pozisyon ve ondan önceki pozisyonda yaptığı iki hata, önce üçlük ardından da üç serbest atış ile 6 sayılık bir fatura çıkarmasını sağladı El-Amin'in. Skor orada 71-65 olmuştu. Ve neredeyse maç kopmuştu. O andan sonra ise dediğimiz gibi Kinsey çıktı meydaneeee.. Her hareketi birbirinden şahaneeee.. Takımını geriden getirip, öne geçirdi..

Güzel maç oldu. İlk yarıda ve aslında maçın genelinde hakemler hatalı karar üstüne hatalı karar verdiler. Ömer Aşık'ın potanın içinden çıkardığı top, White'a çalınan ucuz son saniye faulü.. vs. vs. Say say bitmez. İpin ucunu kaçırıp, sonra her hatayı yeni bir hata ile örtmeye çalıştılar.. Pek yakıştıramadım şahsen..

En nihayetinde Fenerbahçe Ülker büyüüük bir avantajla İstanbul'un yolunu tuttu. Çarşamba günü tarihi günlerinden birini daha yaşayacak Abdi İpekçi. Fenerbahçe Ülker taraftarının önünde kupaya uzanmaya çalışırken, Türk Telekom bir mucizeyi yaratabilir miyim umuduyla varnı yoğunu ortaya koyacak. E haydi buyrun Abdi İpekçi'ye o zaman.

Henüz Yorum Yapılmamış