10 Haziran 2008 Salı

A Milli Takım Aday Kadrosu Belli Oldu

Önden kadroyu bir verelim, sonra da yorumlarımıza geçelim.

İşte A Milli Takım Aday Kadrosu:
Ersin Görkem, Ersan İlyasova, Ümit Sonkol, Engin Atsür, Sinan Güler, Barış Hersek, Bora Hun Paçun, Ender Arslan, Kerem Gönlüm, Oğuz Savaş, Ömer Aşık, Ömer Onan, Semih Erden, Cemal Nalga, Cenk Akyol, Hidayet Türkoğlu, Kerem Tunçeri, Doğuş Balbay.

Kadroya baktığımız zaman ilk göze çarpan Memo'nun olmayışı. Ama bunun sinyalini zaten vermişti Tanjevic. NTVSpor'da katıldığı Son Periyot programında ikisinden birini tercih edeceklerini belirtmişti. Benim açımdan pek bir süpriz olmadı o yüzden.

Kadro dışında kalan isimler ise Ermal Kuqo, Serkan Erdoğan ve Kaya Peker. Serkan'ın geçen yaz Tanjevic'le yaşadığı tartışma ve kadrodan çıkarılması, Kaya'nın da turnuvadaki bir maçın ardından Tanjevic'i eleştirmesi bu kararda etkili olmuş mudur? Belki de olmuştur. Ermal'i ise kendi isteğiyle almamış kadroya. Bu yaz hayatında önemli değişiklikler olacağını belirtmiş Ermal ve yaz dönemini Milli Takım ile geçirmek istemediğini bildirmiş.

Kerem Tunçeri çağırılmış, Tutku Açık çağırılmamış. 10 numara bir karar. Saygıyla eğiliyorum bu kararın önünde.

Ersin Görkem ve Ümit Sonkol isimleri hoş olmuş. Şaşırdım ama sevindim.

Sinan Güler'in çağırılacağını zaten yedi düvel biliyordu.

Ömer Onan yeniden kadroya çağırılmış. Play-Off'taki performansına canlı canlı şahit olması bu kararında etkili oldu kesin Tanjevic'in. Haketmedi mi peki Ömer Onan? Sonuna kadar haketti.

Cenk Akyol yine kadroda. O ne olursa olsun çağırılıyor zaten.:)

Geçen sezon disiplinsiz hareketleri nedeniyle Ümit Milli Takım kampından kovulan Barış Hersek ismine de şaşırdım ne yalan söyleyeyim. Bora Hun Paçun ile beraber şöyle bir A Milli Takım tozu yutsunlar diye çağırılmış olmalılar. Geleceğe yatırım amaçlı.

Doğuş Balbay da çağırılmış. Gelecekte büyük olasılıkla takımın dümenine o oturacak. Yavaş yavaş ısınması lazım onun da.

Ender Arslan adam yokluğundan yine kadroda. Engin Atsür de burada.

Ersan zaten hazırkıta. Semih Erden, Kerem Gönlüm ve Oğuz Savaş da tamam.

Fatih Solak çıkmış, Cemal Nalga girmiş. Ne alaka anlayamadım.

Ve yeni kral Ömer Aşık. Ailecek takipteyiz.

Haydi rast gele bakalım.

Henüz Yorum Yapılmamış