27 Haziran 2008 Cuma

Semih & Ömer El Ele..

Hep beraber tribüne, hep beraber tribüne.. Ya da NBA'e..:)

Semih Erden'i Boston Celtics, Ömer Aşık'ı ise Portland Trail Blazers draft etti. Sonra Ömer'in hakları üçlü bir takas sonucunda Chicago Bulls'a geçti. İyiki de geçti. Onun için çok daha iyi oldu. E peki ne oldu? Gidiyor mu bu gençler NBA'e? Yani hemen bu sene gidiyorlar mı?

Bu sene gitmezler sanmıyorum. En azından Ömer Aşık'ın gitmeyeceğinden eminim. Belki Semih daha artist havası nedeniyle bir an önce kapağı NBA'e atma hevesine kapılabilir ama Ömer Aşık adımlarını çok sağlam atan, sürekli kendini analiz eden, eksiklerinin üstüne giden bir adam. İyice tecrübelenip sonra boy gösterecektir NBA'de. Daha yarım sezon oynadı Euroleague'de. Yarım sezonu bile yetti adını duyurmaya.

Semih Erden için ise kesin bir şey diyemiyorum. Bir bakmışsınız bu sene gitmiş, bir bakmışsınız seneye gitmiş. Herşey olabilir. Ama keşke body building manyağı olup da vücut yapacağına oyun anlamında kendine bir şeyler katsaydı ya da eksik yönlerini geliştirseydi diye de düşünmüyor değil insan. Ama hep diyoruz ya işte karakter meselesi biraz da. İnsan insandan farklıdır derler. Boşa mı konuşmuş büyükler. Bir bildikleri varmış ki konuşmuşlar.

Uzun lafın kısası Ömer bu sene de burada kalır, belki seneye gider. Keza Semih de belki bu yıl burada kalıp seneye dener şansını ama aklıma bir de işin şu boyutu geliyor. 2010 yılı tüm Türkiye Basketbolu'nun olduğu gibi Fenerbahçe Ülker'in de hedef yılı değil miydi Tanjevic'ten dolayı? Ve aynı Tanjevic değil miydi bu gençler 2010'da da burada olacaklar, hepsiyle konuştum diyen? Röportajı kendim yapmamış olsam, soruyu kendim sorup, cevabı kendi kulaklarımla duymasam tamam diyeceğim de, bu adamlar gidince yarın bir gün.. Demezler mi adama ''E hani 2010?'' diye..

1 Yorum Var:

hasanerdem dedi ki...

İtiraf edeyim tam tersini düşünüyordum. Ömer'in bu yıl şansını biraz daha fazla zorlaması ve NBA'de bu yıl forma giymesi tarafındayım ben. Çok azimli ve çalışkan bir oyuncu Ömer. Ve ben inanıyorum ki bunun altından kalkacak hırsa ve yeteneğe sahip.