24 Haziran 2008 Salı

Şööyle Bir Transfer Turu

TBL takımları transfer dönemini oldukça hareketli geçiriyorlar.

Kepez'in Opet ile sponsorluk anlaşması yapması ve 2 milyon YTL'lik bir bütçe ile sezona girecek olması hayli sevindirici bir gelişme. Yabancı oyuncular Gordon ve Ruzic'e Almanya'dan ciddi teklifler var ve büyük ihtimalle bu iki oyuncu seneye Almanya'da oynayacaklar. Simmons'un durumu belirsiz. Yabancılarını komple yenileyebilir yani Kepez Belediyesi. Yerli oyuncular Berent Kavaklıoğlu, Levent Bilgin, Melih Yavşaner ve Arda Urcu ise takımın yeni fertleri oldular.

Yabancılarını komple değiştirme kararı alan bir diğer takım da Oyak Renault. Chaney - Randle - Woolridge üçlüsüyle geçen sezon hem ligde hem de kupada oldukça iyi işler çıkaran Bursa ekibi seneye yeni yabancılarla mücadele edecek. Woolridge'in 35 yaşında gösterdiği müthiş performansla piyasasını arttırması ve Oyak'ın bunu karşılayabilecek bir parasının olmamasından dolayı yollarını ayırması da çoğumuz için örnek alınması gereken bir dip not.

Ligin yeni ekiplerinden Aliağa transferde tam gaz gidiyor. Barış Güney ve Eren Beyaz'ın ardından Fatih Solak ve Reha Öz ile de anlaştılar. Yabancı oyuncu seçimlerinde başarılı olurlarsa seneye taş gibi bir Aliağa seyredebiliriz. Gerçi Mete Hoca'yı düşününce hemen laflarımı geri alasım geliyor ama olsun.:)

Ligdeki diğer takımların gelen-giden oyuncular listesine sağ üst köşede yer alan ''TBL Transfer Dosyası'' resmine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Her gün belirli aralıklarla update ediyorum o bölümü. Bilginize.

Henüz Yorum Yapılmamış