9 Temmuz 2008 Çarşamba

17 Ay, 5 Kulüp

Resimden kim olduğunu çıkarabildiniz mi?

Kısa bir Efes Pilsen macerası yaşamıştı kendisi. Alexander Rasic.

FMP takımıyla müthiş bir çıkış yakalayan bu genç guardın yolu Mart 2007'de Efes Pilsen ile kesişmişti. Horace Jenkins'i kapı dışarı eden yönetim, bu 84'lü arkadaşla şampiyonluğa yelken açmak amacındaydı. Öyle de güveniyorlardı ki ona, tam 3 yıllık sözleşme imzalamışlardı.

Ama sadece 5 maç (2 lig+3 play-off) oynamak nasip oldu. Bir de 3 tane Türkiye Kupası maçı.

Şampiyonluk kaçtı, Mahmuti kovuldu, Blatt geldi. Rasic de kapı dışarı edildi.

Dinamo Moskova'ya gitti. Orda da olmadı, hoop sezon ortasında Alba Berlin'e geçti. Alba'daki performansına bakılınca 18 maçta maç başına 12 dakika, 4,2 sayı, 1,4 asist ortalamaları tutturduğunu görüyoruz. Alba sezonu şampiyonlukla tamamlasa da, Rasic yine kendinden beklenen performansı gösteremedi.

Şimdi duydum ki, Partizan'a gitmiş. Yine yeniden memleket toprakları yani. 3 yıllık sözleşme imzalamış yine. FMP'yi de sayarsak 17 ayda 5. kulübü oluyor bu.

Dün çekilen kuraların ardından Partizan ve Efes Pilsen Euroleague'de aynı gruba düştüler. Kariyerindeki bu berbat 17 aylık dönemin başlangıcı olan, onu Sırbistan'dan alarak belki de herşeyin sorumlusu olan Efes Pilsen'den ince bir intikam alır mı dersiniz Rasic? Keyifli bir eşleşme olacak.

Henüz Yorum Yapılmamış