21 Temmuz 2008 Pazartesi

Cancer-Free Bir Üçlük Uzmanı

Mersin BŞB takımı James Peters'ın ardından ikinci yabancı oyuncu transferini de gerçekleştirdi. Geçen sezonu Tennessee'de tamamlayan ve şu anda Denver Nuggets ile Summer League'de mücadele eden Christopher Franklin Lofton, 15,5 sayı, 3,2 ribaund, 1,3 asist ortalamaları tutturarak, takımının mücadele ettiği konferans içerisinde yılın oyuncusu seçilmeyi başardı.

22 yaşında ve 1,80 boyundaki Lofton özellikle üçlük çizgisinin gerisindeki etkinliği ile biliniyor. Denediği 1021 üçlük atıştan 431 tanesinde isabet kaydetmiş olması onu NCAA tarihindeki en yüzdeli üçüncü adam konumuna getiriyor. Gayet etkileyici, öyle değil mi?

Onun hakkındaki en ilginç not ise 2007 sezonunun ardından kendisine 'Testis Kanseri' teşhisi konmasıydı. Bunu ilk başlarda ailesi, oda arkadaşı ve bir kaç üniversite görevlisi dışında kimseye söylemeyen Lofton, geçirdiği radyasyon tedavisi ve ameliyat sonrasında bu hastalığını yendi. Yani artık o bir cancer-free.

1 Yorum Var:

Sheed dedi ki...

sezonu mersin'de bitirebilirse sayı kralı adayım.. kolej efsanesi allan houston'ın 3 sayı isabeti rekorunu kırması tennessee'de falan.. büyük işler yapmış bugüne kadar..