19 Temmuz 2008 Cumartesi

Drobnjak Yugo'sun Oğlum Sen

Geride bıraktığımız yıl Beşiktaş Cola Turka'nın Türk statüsünde oynatırım diyerekten devre arasında kadrosuna kattığı, sonrasında işler düşünüldüğü gibi gitmeyince yabancı kontenjanında oynattığı Predrag Drobnjak için şimdi de Efes Pilsen uğraşıyor. Türk yapayım, kadroma katayım diyorlar. Aslında bu işin kolay olmadığını geçen sene Ergin Ataman bu hayali kurarken Slam dergisi yazmıştı. ''Drobnjak öyle ha demeyle Türk yapılamaz, he ama Beşiktaş'lı yöneticilerin üst kademe tanıdıkları varsa bilemeyiz'' diyerek. Hakikatten de olmadı.

Hatta bu hamle Beşiktaş Cola Turka'ya çok pahalıya patladı. Ergin Ataman'ın bütün planları alt üst oldu, Kaya'nın formsuzluğunda mecburen Peja oynadı, bu sefer kısa rotasyonuna bir Türk daha monte edilmek zorunda kaldı, aşı tutmadı, Nicevic-Onur Aydın değişikliği denendi, o da olmadı, Chase - Dalmau - M.Yağmur hangisi oynasın falan filan derken Beşiktaş Cola Turka Play-Off'a veda ediverdi.

Neyse biz asıl konuya dönelim. Efendim, bu adamın Türk olması öyle kolay değil. Neden? Çünkü bu adam kendi ülkesinin milli formasını giymiş, hatta abartmış madalyalar bile kazanmıştır.:) Statü biraz zorlaşıyor bu tip oyuncular için. Kalkıp bir Solomon'u iki günde Türk yapabilirsiniz mesela ama en basitinden Gasper Vidmar'ı yapamazsınız. Yani yaparsınız da kolay olmaz. Tıpkı Peja'da olduğu gibi işte. Efes uğraşıyor, belki onlar daha sağlam tanıdıklara sahiptir yaptırırlar. Belli olmaz burası Türkiye en nihayetinde. Ama zor olduğunu ve bunun nedenini bilin, yeter.

Resime gelesek olursak, arşivi karıştırıyordum buldum. Koyayım dedim. Peja'nın Efes yıllarından. Onun arkasındaki adamı tanıdınız mı peki? Evet doğru tahmin, Beşiktaş Cola Turka'yı bu yıl çalıştıracak olan Hakan Demir. Zamanında Efes'te yardımcı antrenördü malum.

Henüz Yorum Yapılmamış