29 Temmuz 2008 Salı

Telekom'dan Winston Bombası

Pana'dan adam almayanı dövüyorlar da biz mi bilmiyoruz? :) G.Saray Cafe Crown'un Zizic transferinden sonra bir Pana'lı daha memleket topraklarına katıldı. Kennedy Winston, ki kendisiyle G.Saray Cafe Crown da ciddi şekilde ilgileniyordu, Türk Telekom ile anlaşmış. Talkbasket sitesi şöyle girmiş haberi.

Alabama çıkışlı Kennedy Winston 2005 yılında NBA draftlarına girdi ancak hiçbir takım tarafından seçilmeyince 'Ver elini Avrupa' dedi. Önce Gran Canaria'da oynadı. Sonra Panionios takımında (Fiba Cup'ta eski Efes'li Hutson ve Perperoglou ile fena benzetmişlerdi Telekom'u) forma giydi. Ve son olarak da geçen sezon Panathinaikos formasıyla salındı parkelerde.

Daha bu haftasonu TBL Nostalji köşesinde Henry Turner'ı yazarken, Panionios - Fenerbahçe maçında Turner 40 küsür sayı atınca, F.Bahçe'li yöneticiler adını bir kenara yazmışlardı demiştik. Yine Panionios ve yine benzer bir hikaye aslında. Hutson ve Winston isimlerini Telekom - Panionios maçlarında iyice bir kavramıştık. Belki Telekom'lu yöneticiler de o zaman not ettiler bu adamın adını bir köşeye. :)

Neresinden bakarsanız bakın, sağlam transfer. Telekom'un 3 numara açığını kapatır rahat rahat. Avrupa basketbolundaki tecrübesi de cabası. Panionios'ta oynarkenki Euro Cup istatistikleri ve geçen yıl Pana'daki EL istatistikleri de elimizin altında dursun şöyle.

Ligde herkesin maşallahı var valla. Geçen yıldan çok çok daha fazla bilinmeyene sahip bu yıl denklem. Çöz çözebilirsen.

Henüz Yorum Yapılmamış