5 Temmuz 2008 Cumartesi

Trabzon'da Hareketli Günler

Alpella ile birleşen Trabzonspor, TBL'nin 16 takımda tutulmasının ardından kesin olarak TB2L'den başlayacak mücadelesine. Birleşme olayı artık kesinleşti. 10-15 Temmuz tarihleri arasında bir kokteylle falan işi resmiyete de dökecekler.

Takımın koçluğunu Alpella'da olduğu gibi yine Alaeddin Yakan yapacak. Yardımcılıklarını ise Fikret Doğan ve Taner Günay yapacak. Bench oldukça sağlam yine görüldüğü üzere. Takımın menajerliği için süpriz bir isim dolanıyor. Petar Naumoski. Hurafe de olabilir ama dolanıyor yani bu isim.

Gelelim işin cıvcıvlı kısmına. Takım kadrosu nasıl olacak? Öncelikle Alpella'da geçen sezon forma giyen adamların hepsi birden hurra oraya geçmeyecekler. Çünkü çoğu zaten TB2L'de oynamaktansa TBL'de oynamayı tercih edeceklerdir (transfer teklifi alanlar var çünkü içlerinde), ayrıca Trabzon'a gitmek de çoğu halen öğrenci olan çocuklar için biraz keskin bir karar olacaktır.

Kesinleşen 2 adet transferi var Trabzonspor'un. Bir tanesi TTNet Beykoz'dan Umut Tınay, diğeri de Aliağa Bld.'den Engin Algın. Baktığımız zaman her iki isim de alışılmış Alpella mantığından uzak isimler ama Alpella'ın artık bir pilot takım olmadığını hepimizin idrak etmesi lazım. Geçen yıl Alpella kadrosunda olan isimlerden ise Burak Yönder, Onur Gülveren, Volkan İncekara ve Hasan Özkan ile ilgileniyorlarmış. Alaeddin Hoca onları da kadroya katmak istiyormuş. Trabzon'un kendi oyuncularından kimlerin takımda kalacağı hakkında ise bir bilgim yok. Belki yukarıdaki resimde sevinçten göbek atan çocukların hiçbiri olmayacak kadroda.

Biraz bekleyip görmek lazım gelişmeleri.

Henüz Yorum Yapılmamış