24 Ağustos 2008 Pazar

Beklenen Son

Amaçlarının ne olduğu, ne için Beijing'de olacakları ve neler yapacakları daha kadro açıklanır açıklanmaz belli olmuştu aslında. Sonu belli bir hikayeyi izledik belki de. Hazırlık dönemi olsun, resmi maçlar olsun yenilmeden etmeden altına ulaştılar. İntikamları aldılar, hesapları birer birer kapattılar. Zaten bu amaç için kurulmamışlar mıydı?

Gerçi bugün baya zorlandılar. Ama hedefe kilitlilik oranları o kadar yüksekti ki, süprize müsaade etmeyecekleri çok aşikardı. Fark ikilere inse de hiç gerilere düşmediler. İspanya geri dönse de, onları enterese edemediler. Müthiş bir maçtı. Haklarını verelim, İspanya'dan başka kimse de onları bu kadar zorlayamazdı. İspanya'nın Avrupa basketbolunun ne kadar üstünde olduğunu da görme fırsatı bulduk.

Manyak zevk aldık. Sabah sabah gözlerimizin pası silindi. Unutulmayacak bir sürü an vardı. Rudy Fernandez'in insanüstü tek el smacı da bunlardan biriydi. Ama en anlamlısı da hiç şüphe yok ki Kobe'nin yukarıdaki pozuydu. Üçlük basket + faul, ve ardından gelen müthiş duruş.

Ne demiş Sagopa: 'Benim yaş başını almış moruk, şampiyonu sıkar yarış'.

2 Yorum Yapılmış:

Kaan Mert dedi ki...

Maç gibi maç oldu ispanya-birleşik devletler maçı. İspanya sonuna kadar kovaladı ancak maç içinde öne geçemediler. Yada Amerika istediği zaman ipleri eline aldı desek yalan olmaz.
Ameirka'da Kobe-Wade ikilisi şampiyonluğu getirdi takıma. Gerek bu maç gerekse olimpiyatların genelinde bu şekildeydi.
Son olarak bu trt spikerinin sesini 4 yıl boyunca duymayacağız ya en çok buna seviniyorum.İnş 2012 de adam akıllı yayın yaparlar.

Burak dedi ki...

çirkef ispanyolları takdir ettiğim unutulmaz bir maçtı.