24 Ağustos 2008 Pazar

Chris Williams Gitti

Türk Telekom Dudley'i Türk statüsünde oynatmak için çok çabaladı ama olmadı. Kadrodaki yabancı sayısı da 6 olunca, mecburen Williams'ı gönderdiler. Yeni sezonda Telekom forması altında izleyemeyeceğiz kendisini.

Geçen yıl transfer edildiğinde ilk etapta çok göze batmamıştı ama sonra özellikle de Michael Wright'ın sakatlanmasından sonra epey sorumluluk aldı. TBL için gayet ortalama üstü bir isimdi ve adından epey de söz ettirdi. Laf aramızda Fantezi Basketbol'da da her hafta kadromdaydı. :)

Play-Off'larda G.Saray Cafe Crown karşısında İstanbul'da turu getiren son saniye basketi hala akıllarda. Onun biletini kesen şey ise final serisindeki berbat oyunuydu bence. Mirsad karşısında ezildi, bitti, öldü, yok oldu resmen. Lang ve Dudley o seride ne kadar ayakta durduysa, o da bir o kadar diz çöktü. Şimdi yönetim bir tercih yapmak zorunda kalınca da, en zayıf halka olarak o belirlendi tabii.

Elde olanlara bakalım; Dudley, Wright, Lang, Blakney, Winston.

Hemen bir soru gelebilir 'E hani yabancıların en az bir tanesi Avrupa'dan olmalıydı' diye. Ben de derim ki; Roderick Blakney Bulgar pasaportu taşıyor ve Bulgaristan Milli Takımı'nda oynuyor. ;)

Henüz Yorum Yapılmamış