8 Ağustos 2008 Cuma

Cimbom'dan Gurovic Bombası

G.Saray Cafe Crown ne zamandır peşinden koşuyordu Gurovic'in ama olmuyordu bir türlü. Hatta başka takımla anlaştığı falan da açıklandı bir ara. Demin Gsbasket.org'da gördüm haberi ki, Milan Gurovic transferi bitmiş. Hatta forumda yazılanlara göre tek başına da gelmiyormuş. Uzun bir Sırp oyuncuyu da beraberinde getiriyormuş. G.Saray Cafe Crown akıllanmışa benziyor baksanıza, bu yıl sadece 2 ABD'li ile yola çıkıyorlar. Mutlaka ama mutlaka farkı yaayacaklardır.

Gurovic'i herkes tanıyor zaten az çok, yılı da Polonya'da Prokom Trefl takımında geçirdi. Euroleague'de takımının en önemli ismiydi. İstatistikleri de burada. Tam tabiriyle 'Pure-Shooter' kavramının karşılığı bir oyuncu. Üçlükleri fazlasıyla can yakıcıdır. Penetreleri, ribaund yetileri oldukça etkilidir. Ama biraz sorunludur. Hani Türkiye'den örnek verecek olursak, Mirsad'ın bir iki gömlek üstüdür bu konuda. Ayrıca Mateja Kezman'ın ilk transfer edildiği zamanlar oldukça tartışılan 'Çetnik' davasından Gurovic de nasibini alacaktır. Zira kendisi de hali hazırda sağlam bir Sırp milliyetçisi.

Gazetelerde zaten mutlaka göreceksiniz de ben şu pozunu da koyayım kendisinin.

Bunlar tam Türk medyasının sevdiği türden konular, ben çok fazla girmiyorum o nedenle. Zaten fazlasıyla konuşulacaktır. Ama ne olursa olsun fazlasıyla sağlam bir adam. Artık G.Saray Cafe Crown'un oyun sıkıştığı anlarda, maç sonlarında sorumluluk alacak ve aldığı sorumluluğun hakkını verecek bir oyuncusu var. Geçen yıl Dee de sorumluluk alıyordu ama efsane son hücumları hala akıllarda. :)

Acaba şu ismi saklanan uzun oyuncu kim? Bekleyelim bakalım biraz daha, çıkar elbet kokusu.

edit: Çıktı bile kokusu. Dejan Milojevic'miş diğer isim de.

Henüz Yorum Yapılmamış