5 Ağustos 2008 Salı

DeVon Hardin Mersin'de

Gece gece güneyden bir transfer haberi geldi. Mersin BŞB, 1986 doğumlu 2.11 boyundaki DeVon Hardin ile anlaşmış. California mezunu olan Hardin bu yıl NBA draftinde Seattle tarafından 2. tur 50. sıradan seçilmişti. Kendisi hakkındaki detaylı bilgileri burada, kolej istatistiklerini ise şurada bulabilirsiniz.

DeVon Hardin deyince ilk akla gelen blokları oluyor ister istemez. Zaten kolejde de hep bu yönüyle ön planda oldu. Fiziği gayet yerinde, gücü kuvveti sağlam, NBA ayarında. 2.11'lik boyuna rağmen fazlasıyla çevik. Smaçları da en az blokları kadar meşhur. Mersin istekli, yürekli ve en önemlisi spektaküler bir oyuncuyu kadrosuna kattı.

Eksikleri yok mu peki? Var elbette. Hücum yönü çok zayıf mesela. Çalışma listesinin en başında hücum gelmeli bana göre. Zaten çalışmaktan kaçan bir adam da değil. En basiti, kolejdeki ilk yılında %38 olan serbest atış yüzdesini çalışarak %80'lere kadar taşımıştı. İsterse onu da yapabilir.

Bu yıl NCAA'den kum gibi oyuncu yağıyor memlekete. Bakalım hangileri iyi çıkacak, hangileri beklenenleri veremeyecek? Göreceğiz.

3 Yorum Yapılmış:

cannksk dedi ki...

draft olduğu haberi gelene kadar bu adamı bizim için takip etmiştim. bence çok fazla iş yapacak bir oyuncu değil hücumu aslında çok zayıf değil ortalama sayılabilir ama bence iyi bir blokçu değil aksine blok sevdası uğruna gereksiz faul yapan ve çok adam kaçıran bir uzun . tam benim listeden ufak ufak düşmeye başlıyordu ki sonics seçince büyük bir şok yaşadım.

yine de genel olarak iyi oyuncular geldi kolejden türkiyeye. 2-3 tane cidden bir şey yapamayacak adamlar var onları transfer dosyanı güncelledikten sonra yazarım. zaten perşembe çaylaklar konusunda bir sürpriz gelebilir benden malum yarın sınavlar bitiyor

cannksk dedi ki...

ulan rezil olduk güncelmiş zaten liste. gözümüze sokmayınca ben de uğraşmıyorsun sandım

Erinc Atilla dedi ki...

anil, bak bu oyuncu hakkinda can benden daha guzel bilgiler paylasabilir...ne de olsa o bir "bruins" :)