30 Ağustos 2008 Cumartesi

Didin Cimbom'u Devirmiş

Almanya'daki 3. hazırlık maçında Murat Didin'in takımı Deutsche Bank Skyliners ile karşılaşan G.Saray Cafe Crown sahadan 82-76 yenik ayrılmış. Sayı ve dakika dağılımı şöyle oluşmuş:

Erdem 0 (5 dak.), Strickland 10 (28 dak.), Zizic 22 (28 dak.), Polat 0 (7 dak.), Cüneyt 7 (30 dak.), Hüseyin 6 (25 dak.), Gurovic 20 (30 dak.), Graves 5 (26 dak.), Milojevic 6 (18 dak.)

3 maçtaki oyuncuların dakikalarına baktığımız zaman çok net görülüyor ki Murat Özyer denemeler içinde. Öyle de olması lazım zaten. Yabancıları 3+2 kuralına öyle bir oturtmalı ki, ve bu sırada yerlilerin de performansını öyle bir arttırmalı ki, bu takım bir şeyler yapabilsin. Bu arada Polat Kocaoğlu bu maçı da sayısız tamamlamış. Onun performansı çok önemli aslında ama 3 maçtır siftahı yok. Hayırlısı bakalım.

4 Yorum Yapılmış:

Sheed dedi ki...

her maç sonrası yazarsan polat sezonu siftahı yapamadan kapatacak korkarım.. yazık adama anıl, onun da ekmek parası :P

saLsa dedi ki...

Cem Polat'ı çok seviyorum, ve aklını kullanıp verimliliğini yükseltirse ilk 5 oynar bu takımda. Çok şeyler bekliyorum ondan.

İlk 3 maçta sıfır çekince garibime gitti. Hele ki ilk 2 maçta baya oynamasına rağmen sayı atamamış.

Atar ama yakındır.:)

Sheed dedi ki...

geçen sene daçka'daki performansından uzaktı takip edebildiğim kadarıyla ama ben de umut besliyorum kendisine.. şutunu bulursa çok da yararlı olur..

saLsa dedi ki...

Tabii canım. Daçka'daki performansı neredeeee, geçen yılki uyur gezer hali nerede. Aslında biraz da onun şutunu yaratabileceği bir sistem benişmsenmeli, geçen sene Ahmet Çakı onu sürekli sırtı dönük oynattı.

Özyer'in bu yıl için yaptığı açıklamalara bakılcak olursa, uzunların şut atması üzerinde durulacakmış. Gerçi bu işi Özyer'in yapacak olması biraz kuşkuya düşürüyor beni ama eğer teoriyi pratiğe dökmeyi başarabilirse Özyer, Polat en verimli isim olabilir.

Ama sorun Özyer işte.:D