3 Ağustos 2008 Pazar

Efes World Cup 7 @ Konya


Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Efes World Cup organizasyonunun 7.'si Konya'da düzenlenecek. 28-29-30 Ağustos tarihlerinde Türkiye, İngiltere, Bosna-Hersek ve Portekiz'in katılımıyla gerçekleştirilecek turnuva, A Milli Takım için de son ciddi prova olacak.

Turnuva resmi sitesi açıldı, biletler epey bir zamandır satışta. Konya halkı hiç şüphe yok ki maksimum düzeyde ilgi gösterecektir bu turnuvaya. Efes yönetimi bu turnuvayı Anadolu'ya yayarak doğru bir hamle yapmış bence.

Millilerimiz bu turnuvadan önce ise 10 Ağustos Pazar günü Abdi İpekçi'de Sırbistan'ı konuk edecek. İran'dan umulmadık bir darbe alarak basketbol dünyasının gündemine oturan Sırbistan karşısında bakalım bizim çocuklar ne yapacak? Keyifli bir maç bizleri bekliyor. Efes'in yeni yabancısı Vujanic de kadroda, onu da izleme fırsatı bulacak basketbolseverler taze taze.

Efes World Cup'tan sonra ise asıl heyecan başlayacak. Eleme maçlarımıza çıkacağız üçer dörder gün arayla. Ak koyun kara koyun da o zaman ortaya çıkacak zaten. Zira tüm bu hazırlıklar, tüm bu planlar Fransa, Ukrayna, Belçika ve bizim oluşturduğumuz dörtlü grupta ilk iki vizesi alarak Avrupa Şampiyonası'na çufçuflamak için. Yolun açık olsun 12 Dev Adam.

1 Yorum Var:

oguzmania dedi ki...

Turnuva kampüste mi yoksa Atatürk spor salonunda mı diye düşünürken meğer Selçuklu Belediye Spor Salonu'ndaymış.

Konya'da yaşayan bir Konyalı olarak Selçuklu Salonu'nun tamamlandığını da burada öğrenmiş oldum :)

Salon 3.500 kişilikmiş böylece kentte iyi durumda denilebilecek (2500+'lık) 3. spor salonumuz oldu.

Ağustos sonu şehir senenin en tenha dönemini yaşar ama ilginin yüksek olacağından eminim de acaba belirlenen bilet fiyatları tek maç , tek gün ya da tüm turnuva için mi keşke bu net şekilde açıklansaydı.

Tek maç ya da gün için 15 YTL biraz yüksek görünüyor...