21 Ağustos 2008 Perşembe

Gençlik Ateşi

Gündem yabancı oyuncu transferleriyle çalkalanadursun, altyapısından yetiştirdiği oyuncuları A Takım kadrosuna katarak dikkat çeken iki takım da yok değil hani.

Banvit'te Yiğitcan Turna (1987, 1.85, G), İbrahim Yıldırım (1990, 1.85, G) ve Erolcan Çinko (1990, 1.90, F) Selçuk Ernak'ın da talebi doğrultusunda A Takım kadrosuna alınmışlar. Zaten İbrahim ve Yiğitcan geçtiğimiz iki sezonda da arasıra A Takım kadrosuna kapak atıyorlardı, bu defa tamamen oradalar artık.

Aynı şekilde Pınar Karşıyaka'da geçen yıl Türkiye 3.'sü olan genç takımlarının yıldız oyuncuları Furkan Aldemir, Gökper Gen, Cem Bozok ve Nehir Çağlayan'ı A Takım kadrosuna kaydırmış. Bu isimlerin içinde de yine geçen yıllarda arasıra da olsa A Takım havası koklayan isimler var. Mesela Gökper. Geçen yıl baya süre bulmuştu. Birkaç hafta önce Ümit Milli Takım formasıyla da oldukça başarılıydı.

Güzel gelişmeler bunlar, sevindirici. İnşallah süre de alırlar bol bol.

(Resimler İstanbul Basket'ten alınmıştır bu arada, belirtmeden geçmeyelim)

3 Yorum Yapılmış:

cannksk dedi ki...

bu yıl 3.oldu genç takım. geçen yıl gökper hariç bu oyuncular yıldız takımdaydı ve şampiyon oldular

£f£ dedi ki...

ayrıca 2 sene önce avrupa genç basketbol şampiyonası'nda mücadele eden erhan yetim de kadroda.

Doğuş dedi ki...

bu ibrahim acaip bi' şutör. 2 numara olur sanırım ondan. orta okul çağında karşılaşmıştık kendisiyle. bizede 10 tane falan üçlük atmıştı. 2 yıl boyunca sırf üçlük ve kas çalıştığı duyumunu almıştık. 5 numarayı giyerdi o zaman , iyi topçudur.