28 Ağustos 2008 Perşembe

İbo Harun'u Kırmamış

Fenerbahçe Ülker'in bu yıl kadroda düşünmediği İbrahim Kutluay, İTÜ ile anlaşmış. Basında yazılanlara göre Beşiktaş ve Galatasaray ona astronomik teklifler sunmuştu ama o kabul etmemişti. Gerçi iki kulüp de böyle bir şey olmadığını açıkladılar ama yine de gündemi epey bir meşgul etmişti bu konular. Ki ben hala söylüyorum bence Galatasaray Cafe Crown'un özellikle Tufan'ın sakatlanmasından sonra yerli rotasyonuna katabileceği iyi isimlerden biri idi İbo ama aradaki ezeli rekabet bir şeylere izin vermiyor tabii.

Bu iki teklifin resmilikleri hakkında hiç bir bilgim yok ancak Kepez, Antalya BŞB ve onların yanında mali açıdan cılız kalsa da Pınar Karşıyaka'nın İbo ile resmen ilgilendiğini biliyorum. KSK'nin bütçe yetmedi, Antalya BŞB işin içine Kepez girince bozuldu çekildi aradan. En sağlam teklif Kepez'den geldi. Duyduğum bildiğim yıllık 1 M'a kadar çıktılar. Ama kabul etmemiş İbo.

Ve şimdi Milliyet'ten duyuyoruz ki İTÜ ile anlaşmış. Harun'u kıramamış. 100 milyar için hatır gönül oynayacakmış. Düşününce aslında epey sağlam ve fiyakalı bir profil yarattı kendine İbo. ''BJK ve GS'yi kabul etmeyen vefakar FB'li, trilyonları elinin tersiyle itip İTÜ'de hayır için top oynayacak.'' Aralarda neler oldu neler bitti bilinmez, ben de zaten kendi bildiklerimi yazdım yukarıda. Ama kahvedeki amcam, sporu sadece gazeteden takip eden paşam, ya da şöyle diyeyim ülkenin büyük çoğunluğu şu tırnak içinde yazdığım şekilde bilir olayı.

4 Yorum Yapılmış:

Cengiz Haskan dedi ki...

Büyük kaptan, umarım her daim hep yanımızda olursun :)

Serhat Çetin'in oynama vakti gelmişti artık, yolun açık olsun kaptan..

Adsız dedi ki...

milli takımla ilgili bir garanti almıştır siz merak etmeyin

Sheed dedi ki...

transferi duyduktan sonra şöyle bi şey yazdım üniversitenin bi öğrenci forumuna, buraya da kopyalamak istedim..

"bu transferi beğendim tabi de taşıma su ile değirmen dönmüyor.. bu sene ibo coşabilir, kadronun geri kalanı da tb2l standartlarının üstünde bana kalırsa.. hadi diyelim ihtiyaç oldu play-off için harun'u bi kez daha ikna ettik ve çıktık, sonra ne olacak? son tbl tecrübemiz ortada, harun'un vefalı karakterinden yararlanıp, yanına da 2. lig eskilerini koymaktan fazlasını yapmıyoruz bikaç yıldır.. oysa ki doğru yol eskisi gibi oyuncu yetiştiren kulüp görünümüne geri dönülmesi bence.. yine de efes ve milli takım sonrası ibo'yu desteklediğim bi takımda görmek hoş olacak yılların ardından.."

itü penceresinden olaya bakışım bu, ama son cümlemin olurluğu konusunda çok ümitvar değilim.. bugün çok farklı bi spor ekonomisi var, eski güzel günleri özlemle anarken buna da bakmalıymışım belki de..

Burak dedi ki...

hatır gönül adamı ibo.2001 finalinde scepanoviç gibi bir adamı 5 faul almamak adına kral yapıp kupayı kaybettirmenle hatırlayacağım sözde kaptan.