9 Ağustos 2008 Cumartesi

İbo Olmazsa Ferguson

Pınar Karşıyaka takımı yerli piyasada istediğini bulamayınca, yerli transferini noktalayıp geçen yıl 3 tanesini kullandığı yabancı haklarının, bu kez 4 tanesini kullanarak sezona başlama kararı almıştı. Mike Benton, Leon Williams ve Keith Brumbaugh transferlerini açıklayan İzmir ekibi, dün bomba bir haberle ajanslardaki yerini almıştı. Şube başkanı Mehmet Peköz, İbrahim Kutluay ile ilgilendiklerini hatta teklif bile götürdüklerini açık açık beyan etmişti.

Şayet bu transfer gerçekleşirse dördüncü yabancı hakkı kullanılmayacak. Eğer olmaz ise yerine gelecek yabancı hazır sayılır. Saint Joseph's Hawks forması giyen Rob Ferguson ile ilgileniyor Pınar Karşıyaka. 1985 doğumlu, 2.03 boyundaki Ferguson 4 numara pozisyonunda (gerektiğinde 3'e de kayarak) oynuyor. Zaten Ayhan Kalyoncu hem 3 hem 4 oynayabilen bir isim tercih etmişti kadroya (Leon Williams). İbo gelirse onu 4'e çeker. Gelmezse Ferguson'u katar kadroya o pozisyonu Leon & Rob arasında paylaştırır.

Ferguson'un şutu çok iyi. Üçlükleri meşhur. Pozisyonuna göre çok fazla sayıda dış şut kullanıyor ve isabetli de atıyor. Üçlük yüzdesi % 40-45 civarında. Blok tehdidi de var içeride. Oyuncu hakkında detaylı bilgilere buradan, istatistiklere ise şuradan ulaşabilirsiniz.

Artık hangisi olur? İbo mu? Ferguson mu? Zaman gösterecek. Büyük olasılıkla Ferguson olur ama. Ya da belki başka bir yabancı.

1 Yorum Var:

Erinc Atilla dedi ki...

anil, acikcasi ne ibrahim kutlay ne de rob ferguson haberlerinin gercek oldugunu dusunmuyorum...

henuz daha ulasamamis da olsam mehmet pekoz'e, rob ferguson bizim su ana kadar yaptigimiz transferler gibi bir isim...bize ise iyi bir iki numara gerekiyor...

eee diceksin o zaman neden ibrahim olmaz...adamin ferrari'sinin benzin parasini ancak cikartir bizim verebilecegimiz ucret...ondan olmaz...