2 Ağustos 2008 Cumartesi

'Çirkin Surat' ACB'de

Geçen sezon Selçuk Üniversitesi'nde oynayan Warren Carter'dan bahsediyorum. İspanya ACB takımlarından Cajasol ile anlaşmış. Tahminen Efes'in transfer ettiği Kakiouzis'in yerine alındı.

Onu ilk olarak geçen sezon lig başlamadan önce oynanan Türkiye Kupası grup maçlarında seyretmiştim. Ve çok beğenmiştim. Zaten Illinois'ten oldukça sağlam referanslarla mezun olmuştu ve iyi bir oyuncu olma olasılığı gayet yüksekti. Saçıyla başıyla, hareketli oyunuya, sempatik hareketleriyle TBL'de adından çok söz ettirir diye düşünmüştüm, öyle de oldu. Selçuk Üniversitesi'nde 30 maçın 29'unda forma giydi ve gayet baba istatistikler tutturdu. TBLStat'te sadece attığı sayılar verilmiş ama 19,7 sayı ortalamasının yanına 8,5 ribaund ve 1,2 asist ortalamaları da koymuştu.

Böylece Selçuk Üniversitesi bu sezon da ACB'ye bir ihracat yapmış oldu. Geçen yıl Brian Boddicker, bu yıl da Warren Carter.

2 Yorum Yapılmış:

gkslsrt dedi ki...

Selçuk Üniversitesi biraz daha basketbola yatırım yapsa bence daha da başarılı olacaktır. Sonuçta adamları ACB'ye gidiyorlar, keşke onları elinde tutmaya çalışsa ve yarı finalleri zorlasa!

oguzmania dedi ki...

O cüssesine rağmen oldukça hareketli ve zor durumlarda eline güvenilen ortalamanın üzerinde bir dış şutördü.

İstikrarsız oyunu en önemli handikapıydı sanırım.

Selçuk Üniversitesi'ne gelince çekilmekten son anda vazgeçtiler kısıtlı rotasyonla yeni sezonda iyi performans yapabilirler mi, zor görünüyor, umarım iyi işler başarabilirler...