15 Ağustos 2008 Cuma

Kammron Taylor Kimdir?

Erinç'ten okumaya alıştığımız NCAA oyuncu analizlerinin bir benzerini de Kepez'in taze guardı Kammron Taylor için Erdem Özakın'dan okuyun derim. Güzel yazmış, oyuncu hakkında fikir sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Teşekkürler devrem.

Kammron Taylor

Doğum Tarihi: 28.08.1984, Pozisyonu : Guard
Boy: 1.87 , Takımı: C.B L’Hospitalet

Kolej eğitimini Wisconsin’de alan Taylor, kendini kariyeri boyunca hızla geliştirmeyi başarmış, son derece yetenekli bir oyuncu. Özellikle yüksek isabetli dış şutları ve faul çizgisindeki yüksek yüzdesinin yanında, oyunu okuma zekası ve oyuna yön verebilmesi en önemli artıları olarak dikkat çekiyor. Hırsı ve kendini geliştirme isteği yüksek olan Taylor, geçen yaz katıldığı NBA Draftlarında başarılı olamadı. Minnesota Timberwolves ile adı sık sık anılan Taylor takımla birlikte katıldığı çalışmalarda göze girmeyi başaramadı. Bunda muhtemelen en büyük etken asist ortalamalarının son derece düşük oluşuydu. Bu özelliğine karşın çok az top kaybıyla oynayan genç oyuncunun en büyük hayali bir gün kapısından döndüğü NBA’de ne olursa olsun oynayabilmek. Bunun için de kendisini NBA scoutlarına mutlaka kanıtlaması gerekiyor. Bunun bilincinde olan Taylor, hem iyi süreler alabileceği hem de yeteneklerini daha da geliştirebileceği bir lig olarak İspanya’yı tercih etti ve LEB ligi takımlarından L’Hospitalet ile anlaştı.

İspanya ligindeki deneyiminde başarılı olarak adlandırabiliriz Taylor’ı. Zira takımının şu an itibari ile en önemli skor opsiyonlarından biri ve NCAA kariyeri boyunca geliştiremediği asist özelliğini daha fazla geliştirdi. L’Hospitalet ile çıktığı 23 lig maçının 20’sinde çift haneli sayılara ulaşan Taylor, bu maçların 6 tanesinde 20 sayı ve üzerinde skor üretti. Maç içinde zaman zaman fazla top kaybı yapsa da, İspanya’daki hızlı oyun ve sorumluluklarını göz önüne aldığımızda bu istatistik biraz göz ardı edilebilir. Bu sezon İspanya’da 15.6 sayı, 1.5 ribaund, 2.2 asist ortalaması ile oynayan Taylor’ın kolej kariyerine de kısaca göz atalım.

2003 – 2004 sezonunda yıl içinde 18 maçta forma giyen Taylor kayda değer bir performans sergileyemedi. O yıl bir maçta attığı en fazla sayı 5’di ( 25 Şubat 2004 – Penn State ).

2004 – 2005 sezonunda gerçek kimliğini yavaş yavaş bulmaya başlayan Taylor, oynadığı 34 maçın 12 sinde ilk 5 te sahay çıktı ve ortalama 24 dakika sahada kalarak, 8.4 sayı 2.4 ribaund 1.6 asist ortalamaları tutturdu. O sezonki en iyi performansını 26 sayı attığı Iowa maçında gösterdi. 3 defa 20 sayının üzerine çıkmayı başardıği sezonda, önemli ölçüde gelişme kaydetti ve kendini kabul ettirmiş oldu.

2005 – 2006 sezonunda 31 maçın tamamına ilk 5 te başladı. 14.2 sayı, 3 ribaund, 2.4 asist ortalamaları tutturdu. Son derece parlak geçen sezonda çok önemli süreler alarak takımının en önemli silahı oldu. Özellikle 27 sayı attığı Michigan State mücadelesi, kariyerinin en parlak performanslarından biriydi.

Kolej kariyerinin son yılında da oynadığı tüm maçlara ilk 5 te çıkmayı başardı. Takımının ilk 28 maçta tam 26 galibiyet almasında çok büyük rol oynadı. Yine bu maçlarda son derece yüksek 3 sayı ve serbest atıl isabetleri ile oynadı. 13.3 sayı, 2.3 ribaund, 1.9 asistlik ortalamaları bir önceki yıla göre daha düşük görünse de, aldığı sorumluluk ve oyuna yaptığı katkı bir önceki yıla göre çok çok fazlaydı.

Henüz Yorum Yapılmamış