28 Ağustos 2008 Perşembe

Kasun da Efes'te

Efes Pilsen nihayet pivotunu da buldu. Uzun süredir peşindeydiler ama bir türlü kulüp ile anlaşamıyorlardı. O sorunu da halledince Mario Kasun transferi de gerçekleşmiş oldu. Hırvat oyuncu bir iki gün içinde İstanbul'da olacakmış. 1980 doğumlu ve 2.13 boyundaki hırçın oyuncu daha gelmeden baya bir gaza gelmiş, baya bir hırs yapmış. Öyle ki, Facebook hesabında 'Mario is ready to kick some ass in Turkey' bile yazıyor. O derece yani. :)

Bu yıl epey renkli geçecek. Mirsad, Gurovic, Kasun.. hepsi de kavga potansiyelli adamlar. Bunların yanına boksa başlamış ve doping cezasını tamamlamış Kambala da iyi giderdi. Bir de Haislip'i çağırdık mı tamamdır. :)

Konudan fazla sapmayalım. Süper bir transfer. Bayılırım Kasun'a. Hoş gelmiş, sefa gelmiş. TBL'de onu izlemek için sabırsızlanıyorum.

5 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

6 yabancı oldu kim dışarıda kalacak? sen bu adamların hiçbirine sen sadece avrupada oyna diyemezsin. c.smith falan gönderilir belki

Cengiz Haskan dedi ki...

Sanırım Kakiouzis +1 kalacak, tribiünde olması sorun teşkil etmez, hatta olmaması bile.

Kaya Peker geri döndü, Kerem Tunçeri ile birlikte 4 numarada rotasyon olur, tabi her takıma en az 4 uzun lazım.Onu nasıl çözerler bilmiyorum.

Smith gidemez, yıllık 3M$ gibi bir maaşa gitmişti gerçi ama gitmesi büyük kayıptı, Kinsey nasıl etki etti ise en az o kadar takıam etki edebilecek bir oyuncudur.

Sinan-Vujanic fazlası ile 1 numarayı götürür.Thornton Efes'e ilaç gibi oldu, Engin, Barış ve Mustafa Abi iyi yerli rotasyonlar.

Ender, Bora, Cenk ve Emre'yi çıkarıyorum, tam 12 oluyor ama bir yabancı dışarıda kalacağı için 11 aslında, hala bir kişi daha yerli rotasyon oyuncusu daha alabilir (ki lazım bence) belki Efes Pilsen ama almasa da sorun değil.Yerli bir 3 alınır sanıyorum eğer düşünüyorlarsa.

Uzun zaman sonra ilk defa çok dengeli bir takım kurdu, Kasun bir Fenerbahçe taraftarı olarak gözümü çok korkuttu inanın (komşunun tavuğu kaz görünümüş, o misal belki) ama yine de Fenerbahçe - Efes Pilsen - Telekom arasında şiddetli geçecek şampiyonluk yarışı ...

Erinc Atilla dedi ki...

kerem tunceri mi?? o triumph takimindaydi..bi de 4 numara mi?? kerem mi??

kasun iyi hos adam da, son donemde barcelona'da napti ki?? sakatliklar da yasadi...efes'in elinde patlamasa bari...

Cengiz Haskan dedi ki...

Dalgınlıktan Kerem Gönlüm yazamamışım, kusura bakma :)

şah ve mat dedi ki...

anıl abi bir takım ilgileniyordu kambala ile :) tblden