4 Ağustos 2008 Pazartesi

Kinsey de NBA Yolcusu

Kim ne derse desin final serisinin en kilit adamıydı. Hatta final serisini 3-1'e getiren maçtan sonra 'Aç Kapıyı Bezirgan Başı' başlıklı bir yazı da yazmıştık ona ithafen. Öyle ya, gitmiş maçı tek başına getirmişti. Aynı zamanda şampiyonluğu da. Herkes onun takımda tutulmasını istiyordu ama onun aklı NBA'deydi. Yeniden bir şans bulup, bu defa kendini ispatlamak amacındaydı. Başarmış. Cleveland Cavaliers ile anlaştığı haberi az önce düştü ajanslara.

Ligde normal sezonda öyle ahım şahım top oynamadı aslında. Bir Beşiktaş Cola Turka maçı vardır belki say deseler sayabileceğim. Onun dışında hep az pilav az kuru tadındaydı performansı. Ne zaman ki Play-Off geldi, amcamız sofrayı donattı. Bir kuş sütü eksik dediydik ki, tak onu da koydu önümüze Ankara'daki unutulmaz performansıyla.

Güzeldi, keyifliydi onu izlemek. İlk geldiği zamanlara denk düşen Rytas maçında yerde time-out isteyecek kadar Avrupa basketboluna uzakken, sezon sonunda hatırı sayılır bir Euroleague oyuncusuna dönüşmesinin tarifini ise sanmıyorum ki hiçbir yemek kitabında bulabilelim. Yolun açık olsun Tarence.

1 Yorum Var:

scragnoth dedi ki...

takımdan bir senede dört tane nba yolcusu (her ne kadar ömer ve semih gitmeyecek olsa da)

sevinsem mi üzülsem mi?