2 Ağustos 2008 Cumartesi

Ümitler Yine Galip (75-65)

Dün Gürcistan'ı farklı yenerek moralli başlamıştık turnuvaya. Bugün de İsrail'i devirdik. Dünkü maçın yıldızı Doğuş Balbay 7 sayı, 9 asist ile yine dikkat çekerken, takımın skor yükünü 21 sayı ile Azizcan Özdemir yüklendi. 13 sayı, 9 ribaund ile oynayan Barış Hersek ve 12 sayı ile maçı tamamlayan Gökper Gen ise diğer göze batan isimler oldular.

Maçın detaylı istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Güzel gidiyoruz, güzel.

2 Yorum Yapılmış:

Oktay Akarsu dedi ki...

Doğuş un istatistiklerinden benim gözüme çarpan 7 sayı 9 asistten çok, 7 top kaybı 0/3 üçlük 1/4 faul isabeti oldu. 1.82 boyun varsa ne kadar atletik olursan ol şut sokamazsan bir şey olamazsın. İnşallah şutunu geliştirir de Mehmet Yağmur gibi olmaz. Euroleague kalibresine ulaşacak potansiyeli var bana kalırsa, ama dediğim gibi şutun geliştirmesi lazım. Sitede, maçtan bir fotoğrafta gözümüze çarptı fiziğine de oldukça geliştirmiş zaten. Onun yerinde olsam yemem içmem şut çalışırım.

saLsa dedi ki...

Kesinlikle haklısın Oktay, Doğuş'un şutunu mutlaka geliştirmesi lazım. Şut tehdii olmayan bir guard asla 'Tam anlamıyla bir guard' değildir.

Kolu kanadı kırıktır hatta.

7 top kaybını yorumlamak zor, çünkü top kayıpları çok saçma şeylerde de yazılabiliyor, topla sürekli haşır neşir olduğunu da düşünürsek o kısmı es geçebiliriz zorlarsak. Ama şut yüzdesinin ve faul yüzdesinin düşüklüğünün hiçbir mazereti olamaz.

Çalışmak çalışmak çalışmak.

Denklem basit, çözüm belli, geriye çalışmak kalıyor.