14 Ağustos 2008 Perşembe

Quan Prowell Kimdir?

Casa Ted Kolejliler'in yeni yabancısı Quan Prowell'ı yakından tanıtma işi yine NCAA manyağı arkadaşım Erinç'e düştü. :) Sağolsun yorumlamış ufak ufak. Kocaman teşekkürler kendisine.

Quan Prowell

Doğum Tarihi: 1984, Boy: 202 cm, Ağırlık: 98 kg
Pozisyonu: PF, Üniversite: Auburn Tigers

Basketbolu kadar kişiliği ile de ön plana çıkan bir oyuncu. Güney eyaletlerinden Alabama’da doğan Quan, eğitim hayatı boyunca derslerinde hep başarılı olmuş bir sporcu (lise mezuniyet ortalaması 4 üzerinden 3.75). Üniversiteler için çalışan yetenek avcılarının gözünden kaçması sonucu nispeten küçük bir üniversite olan Furman’da basketbol oynayan Quan, buradaki başarılı performansı ile Auburn tarafından takıma çağrılır ve burs teklif edilir. Bu teklifi değerlendiren Quan, Auburn’deki ilk senesini 11.4 sayğ, 5.1 ribaund ortalaması ile kapatırken, son senesinde ise 15 sayı, 6.3 ribaund, 1.5 asist ve 1.3 top çalma istatistikleri ile tamamlar.

PF oynamasina rağmen, topa sahip olma yeteneği üst düzeyde olan bir oyuncu. Bu özelliği sayesinde yüzü dönük olarak da rahatça oyununu oynayabiliyor. Güçlü olması ve patlayıcı gücünün yüksek olması sebebi ile pota altını rakiplerine dar ediyor. Ayrıca dış şutları da çok başarılı. Son senesinde % 41 ile üçlük atmış.

Bu özellikleri ile NBA Scout’larının ilgisini çeken Quan, boyunun kendi pozisyonu için NBA standartlarının altında olması, ve de 3 numarada NBA için yavas kalacak olması sebebi ile draft edilmedi. Alt liglerde veya Avrupa’da kendisini gösterip NBA şansını ilerde tekrar denemek isteyecektir.

Henüz Yorum Yapılmamış