14 Ağustos 2008 Perşembe

TBL Digiturk'te


Son günlerde yazılıp çizilenler haklı çıkmış ve Digiturk TBL maçlarının yayın hakkını 2 yıllığına tam 13 milyon dolara almış. İyi para vallahi.

Detaylar ne olur, nasıl bir yol izlenir maç yayınında şimdilik bilmiyorum. Şifreli mi olur, şifresiz mi olur, orası muamma. Eldeki mevcut bilgi bu kadar.

Bir de Digiturk'te 78 numaralı kanala bastığınızda 'Yakında yayında olacak' yazısıyla karşınıza gelen Spor Max kanalı var. Yeni kuruluyor. 77'de LigTV, 78'de Spor Max. Kardeş kardeş yayınlanır artık futbol & basketbol maçları.

6 Yorum Yapılmış:

Sabri dedi ki...

kimbilir belki basketbol maçlarının bazıları da HD olarak yayınlanır.

Adsız dedi ki...

Tebrikler..Basketboluda elimizden aldilar. Off

Sinan.

gkslsrt dedi ki...

digiturk artan rekabeti daha da kızıştıran bir hamle yaptı.
bir şey daha söylemek lazım ntvspor demek bu işi hiç istemiyormuş ve ancak fiyatı düşük olduğu için yapıyormuş.

Sheed dedi ki...

bu iş isteme istememe meselesi olarak görülmemeli bence.. 2 yıl 13 milyon dolarlık bi teklifle rekabet edememişler ve çekilmişler, bu kadar basit..

bu lig federasyonun trt'ye zorla maç yayınlattırdığı günlerden, kendini yıllık 6.5 milyon dolara pazarlayan bi hale gelebildiyse bunda ntv'nin payı da vardır kuşkusuz.. "fiyatı düşük olduğu için" ya da emaneten yapmış olsalar bile hayırlara vesile oldu ntv dönemi türk basketbolu için bana kalırsa.. evet osman-ihsan kombosuna rağmen :)

serdar dedi ki...

Verilen para kulüpler adına sevindirici,maçları tvden izleyemecek olmamız ise kötü.Hiç değilse maçlara daha fazla gidilir de bir faydası daha görülmüş olur.

Burak dedi ki...

premier ligten sonra bir bu eksikti digitürk.bari dsmartta tb2l yi alsada parasız basket maçı izlesek :)