25 Ağustos 2008 Pazartesi

Ve Shumpert Erdi Muradına

Shumpert olayı nihayet kesinleşti. Efes Pilsen, Shumpert'ı Gebze'de sağlık kontrolünden geçirmiş. Tıpkı kadrosundaki diğer oyuncular gibi. Böylece Efes Pilsen yabancı hakkını doldurmuş oldu. Uzun süredir uzun oyuncu transferi gündemdeydi. Ama yalan oldu anlaşılan.

Peki kısa rotasyonunda benim gözüme çarpan şişkinliği siz de fark ediyor musunuz? Ya da uzun rotasyonundaki sağlam bir 5 numara eksikliğini?

Eldeki uzunlara bakalım: Kerem Gönlüm, Kaya Peker ve bir de Michalis Kakiouzis. Hepi topu bu kadar.

edit: Yorum kısmında olasılık olarak yazmıştım, doğru çıktı. Efes bir de yabancı pivot alacakmış. Böylece 6 yabancı olacak toplam. Ligde bir tanesi tribünde olacak her maç. EL'de ise 6'sı birden kadroda.

5 Yorum Yapılmış:

gkslsrt dedi ki...

transfer efes'e hayırlı olsun, shumpert orada da iş yapacaktır ama bu sezon beşiktaş deplasmanları efes için hayli zor geçecek gibi görünüyor!

Sheed dedi ki...

anıl "sağlam bir 5 numara eksikliği" demişsin de sağlamını geçtim herhangi bi 5 numara göremiyorum ben bu kadroda.. tutulacaksa bora belki, o da zorlarsan..

unuttu mu acaba ergin ataman, anlamadım ki.. ilk antrenmanda falan farkedecek heralde, "bi şeyler eksik ama ne?" diye.. çok da güvenirim kendisine, şu kadroyla başarılı olursa yeni bi akım yaratır avrupa basketbolunda.. inşallah öyle olur..

saLsa dedi ki...

Valla aklıma şey geliyor, belki bir yabancı daha alırlar, 6 yabancıdan maçına göre 1 tanesini kenarda tutup ligde 5 tanesini oynatırlar, EL'de ya allah 6'sı birden oynar.. :)

Ya da Emre Bayav'ı falan tutarlar belki kadroda.. Çözemedim ki.. Du bakalım ne çıkacak bu işin altından..

Sheed dedi ki...

o bi yabancının kurtaracağını da düşünmüyorum ben ya neyse.. kim olacağı da önemli tabi..

Kaan Mert dedi ki...

Geçen sezonun lider takımı Beşiktaş nerelere geldi. Efes önce koçlarını sonrada geçen yıl Beşiktaş'ın en beğendiğim isimlerinden biri olan Shumpert'i aldı. Ee Kaya ve Nicevic'de gitti zaten..
Üzüldüm şahsen. Bakalım yeni sezonda yine geçen yılki başarı yakalanabilecek mi ?