12 Ağustos 2008 Salı

Yayın İhalesinde İşler Karışık(mış)

Ben kendi fikrimi söyleyeyim, NTV ve NTVSpor'un zorlanmadan bu ihaleyi alacağını düşünmüştüm. Ki 5 dakika önce BasketDergisi sitesindeki şu haberi okuyana kadar da öyle düşünmeye devam ediyordum.

Ama yazılana göre NTV federasyonun istediği yüksek fiyat nedeniyle bir türlü anlaşma sağlanamıyormuş. Yine yazılana göre LigTV bünyesinde kurulacak bir spor kanalından yayınlanabilirmiş maçlar.

Kendi duyumum değil, alıntı bir haberdir. O yüzden de başlıkta -miş -mış takısı ekli zaten. Ama gözüme çarptı ve beni hafiften ters köşe yaptı. Yazmadan geçmeyeyim dedim. Bakalım gelişmeler ne olacak?

Kim alırsa alsın, farketmez. Yeter ki adam gibi maçtan yarım saat hadi bilemedin 20 dakika önce salona bağlanılsın, maç öncesinde maç sonunda röportajlar yapılsın, spiker-yorumcu tercihleri doğru yapılsın ve naklen yayınlanacak maç seçimleri adam gibi olsun.

Just it.

1 Yorum Var:

gkslsrt dedi ki...

digiturk bu yıl yayınlar konusunda oldukça agresif davranıyor, kimsenin beklemediği şekilde ingiltere premier league'in maçlarını bile aldılar. yeni bir kanal açacaklarını ben de bekliyorum ve bunun sinyallerini veriyorlar bir yandan, tek kötü yanı şifreli olması.