10 Ağustos 2008 Pazar

Yine Çifte Mağlubiyet

Bugünü ailemle geçirdim, kendime ayırdım. Sinirden, stresten, iş hayatından uzak güzel bir gün. Arada ABD - Çin maçının ilk periyoduna ve Türkiye - Sırbistan maçının ikinci periyoduna baktım. O kadar. Eve geldim gündemi kolaçan edeyim dedim. Pek hayra alamet geçmemiş bugün de. Sırbistan'a yenilmişiz yine zaten alışmıştık, Orhun Ene önetimindeki gençlerimiz madalya şansını kaçırmışlar İspanya'dan fark yiyerek. Sağlık olsun diye diye bir hal olduk ama sağlık olsun yani. Ne yapalım.

Letonya'da güzel bir turnuva geçirdik. Ve en azından bir bornz madalya hak etmiştik. Olmamış. Teslim bayrağını tıpkı yarı final maçında olduğu gibi yine çabucak çekmişiz. Aslında bu sona kalan dört takım içerisinde en zayıfı bizdik evet ama yine de ne bileyim, güzel bir turnuva geçiriorduk ve alabilirdik bir madalya. Belki de çok duygusal davranıyorum. Dördüncülükle yetinmeli miyim neyim?

Dün 32 sayı fark yiyince bugünkü maçtan zaten pek umudum kalmamıştı. İşin içine bir de rakibin Sıbistan oluşu girince, o miniminnacık umudum da yok olup gitmişti. Yine de akşam serinliğinde yaptığım havuz sefasını yarıda bırakıp maça bakayım dedim. İlk periyot bitmişti. Maç kafa kafaya. Ama toplasan 30 sayı yok. Dedim acaba biz mi çok iyi savunma yaptık, yoksa onlar mı bugün berbat günlerindeler? Bizim için attığımız sayı normal de yediğimiz de bir anormallik var. Sonra zaten işin rengi belli oldu. İhsan Bayülken her ne kadar savunmada baya iyiyiz dese de ben bakıp da herhangi bir iyilik göremiyordum nedense. Hele ki boyalı alanda. Aman diyim. Al Fatih Solak'ı vur Semih Erden'e dedim 10 dakikasını izlediğim maçta. Üçlük atışlarda da berbat ötesiydik. İlk yarının bitmesine bir kaç dakika vardı ve bizim dış atış yüzdemiz 1/10 idi. Skor üretme sorunumuz olduğu aşikar. İki maçta da çıktı kabak gibi ortaya. Nasıl çare buluruz buna bilmiyorum ama şu anda işlr çok çok iyi değil. Yani savunmada gayret var evet, inkar etmiyorum ama 1) Boyalı alan savunmamız bilinçli değil ve zayıf. 2) Ne kadar iyi savunma yaparsan yap, sayı atamadıktan sonra hiç bir boka yaramaz. Nihai sonuç, son çeyreğe 5 fark geride girdiğimiz maçı 12 sayı farkla kaybetmişiz. Normal sonuç.

İlk maç 50 dakika, bu maç 40 dakika. Toplam 90 dakikada atabildiğimiz toplam sayı 134. Dakika başına 1.5 sayıdan az. Acil alarm acil alarm. SOS SOS SOS !!!!

Henüz Yorum Yapılmamış