24 Ağustos 2008 Pazar

Yıldızlarımız Avrupa Üçüncüsü

Ümitlerimiz Avrupa dördüncüsü olmuşlardı, içimiz buruk olsa da sevinmiştik. Biraz önce tamamlanan maçta ise yıldızlarımız Fransa'yı 77-65 yenerek üçüncülük madalyasını kazandılar. Alınlarından öpüyoruz hepsini.

Bu maç öncesinde 22.1 sayı ve 16.0 ribaund ortalamaları ile ilgili kategorilerde birinci sırada oturan Enes Kanter, turnuvadaki son maçımızı da 28 sayı, 20 ribaund ile tamamladı. İnsan evladı mısın mı desek ne desek. Bilemedim valla. :)

7 Yorum Yapılmış:

cannksk dedi ki...

enes takım oyununu acaip bozuyor , bunda onunla birlikte koçların da hatası var. rakibe hiç box koyduğunu falan görmedim veya blok için çok istekli olduğunu . kendisi bence biraz istatistiğe oynuyor. çoğu kişi hayal kırıklığına uğrayacak enes hakkında 4-5 yıl sonra.

Oktay Sönmezoğlu dedi ki...

Enes'i Fenerbahçe A takımında bir an önce izlemek isterim. 18 yaş altı milli takımımızda da 1 numaraydı, 18 yaş altı Avrupa şampiyonasında da çok başarılıydı. Yunanistan'daki şampiyonada 19.1 sayı, 14.6 ribaunt ortalamaları ile oynamıştı. 16 yaş şampiyonasında da istatistiklerde yine çift hanelere ulaşmış. 22.9 sayı, 16.5 ribaunt. Fenerbahçe'de birazcık süre alsa da Ümit milli takımda da oynasa... Ama Fenerbahçe'de önünde çok kaliteli abileri var.

Allah nazarlardan saklasın.

Doğuş dedi ki...

Kendisi bu sene liseye Amerikaya gidicek sanırsam. öyle bir şey var.

Oktay Akarsu dedi ki...

@cannksk

Box out yapmadan kendinin iki yaş büyüklerle 14, yaşıtlarınla 16.5 ribaund ortalaması yapıyorsa, box yapan halini düşünmeyelim.

Takımında Enes gibi bir adam varsa, ondan oynayacaksın gayet normal. Takımda Rubio vardı da Enes mi oynatmadı?

Doğuş dedi ki...

22.9 sayı 16.5 ribaund 1.6 blok ortalamalarına rağmen Mvp olamadı bu arada Enes !! Görüceksiniz 3-4 sene sonra Enes'i. Yarıfinaldeki maçı vermemeliydik be , yazık oldu.

cannksk dedi ki...

box yapan hali 20 ribaund mu alacak? hocam oyuncu savunmada bu hareketi takımı ribaundu alsın diye yapar. mesela sırp uzunların maçlarını izleyin özellikle son çıkan yıldızları pekovic'i . adam her zaman 10 ribaund rakamına ulaşamıyor ama ribaundlarda aklı takımın ribaundu almasında o yüzden yanında takım arkadaşı varsa ve yalnızsa kendisi rakip pivotu box ediyor ve takımın ribaundu almasını sağlıyor. enes'in bu hallerini onu canlı izleyen herkes biliyor bu yüzden mvp falan alamıyor. internetteki istatistiklere bakarak konusanlar çok yanılıyor. enes daha bir tane pivot hareketi bilmeden abd ye giderse çok yazık olur

scragnoth dedi ki...

şu an bu halde olan 16 (tabi 2 yaş falan ufaltılmıştır kafadan) yaşındaki bir adam 4-5 senede kendini geliştiremeycek mi? elbetteki antrenörleri koçları onu hangi çalışmalara yoğunlaşması konusunda yönlendirecek. adamdan bu yaşta herşeyi mükemmel yapmasını kimse bekleyemez. mental olarak doğru bir tutumu var ise, "ben kralım, süperim" modunda olmaz ise 4-5 senede gayet iyi bir oyuncu olup çıkar. hatta bana kalırsa 4-5 seneyi görmeden uçar gider bu diyarlardan. bu kadar yıkıcı tutuma ne gerek var daha adam yolun başındayken.