17 Eylül 2008 Çarşamba

3 Boyutlu 3. Periyot

Alacağımız belliydi, taraftar salonu karnaval yerine çevirmiş, oyuncuların hepsinin suratında kendine güven, mutluluk hırs gibi duygular..

Ama istediğimiz gibi başlayamadık maça. Önce Fatih Solak sonra Cemal Nalga'nın bölgesinden yol geçen hanı inşaatına start verdi Belçika'lılar. Sonra yüzdeli şutları da devam edince, bundan önceki 4 maçta yaptığımız gibi tutarak değil de atarak kazanmaya çalıştık. Ama üçlükler de ilk yarının son dakikalarında gelen Kerem ve Ersan üçlükleri dışında sıfır çekince bu da pek kolay olmadı.

Gel gelelim öyle bir üçüncü periyot oynadık ki (özellikle savunmada) bundan önceki 4 maçın ruhu yeniden sahaya döndü. Sonra hızlı hücumlar, Harlemvari paslaşmalar, çok müsait bitirişler falan derken uçtu gitti bizim takım. Fark oldu 20. Üçüncü çeyreğin ilk 9 dakikasında sadece 6 sayı yemiştik. O son 1 dakikada da 4 daha yedik. Periyot sonucu 21-10 olarak şekillendi.

Son çeyrekte de adamları kontrol altında tutunca, hem galibiyeti, hem 5'te 5'i, hem liderliği hem de Polonya vizesini elde edip 'Aldım alacaklarımııııı..' repliğiyle başlayan şarkıyı söylemeye başladık. Ne diyelim, yazdık çizdik bol bol zaten takımın detaylarını. Bir daha yazmaya gerek yok bence. Ruhumuz vardı ve o ruh bize bu sonucu getirdi işte. En büyük detay bu.

Allah'ınıza kurban.

Maç 80-64 bitti, detayları da şurada.

Henüz Yorum Yapılmamış