24 Eylül 2008 Çarşamba

Ahmet Çakı Markovski'ye Çırak Oldu

Geçen yıl Mersin BŞB takımının koçuydu, sezon sonunda takımından ayrıldı. Şaşırdık. Doğma büyüme Mersin'li olan, bütün düzeni Mersin'de olan birinin onca yetkiyi bırakmasının altında bir şeyler olması gerekiyordu. Önce Beşiktaş Cola Turka'dan aldığı teklife yorduk bu hamlesini. Ama o daha farklı bir şekilde çıktı karşımıza. A Milli Takım'da Bogdan Tanjevic'in asistan koçluğu görevine gelmişti artık. Nihat İziç ve Aziz Bekir'in ardından 3. yardımcı antrenör de denebilir daha açık konuşacak olursak. Ayağı uğurlu mu geldi nedir, A Milli Takım rüya gibi bir 6 maç çıkardı.

Şimdi öğrendim ki, kariyeri adına çok önemli bir adım daha atmış Ahmet Çakı. Yeni sezonda İtalyan Air Avellino takımının Makedon koçu Zare Markovski'nin yardımcılığını yapacakmış. İtalya ligi tecrübesi, Euroleague tecrübesi, Markovski gibi bir adamla çalışmak.. Say say bitmez artı yönleri bu işin. Gerçi Tanjevic'in Air Avellino ve Markovski ile olan yakınlığı, bu yıl o takımdan 2 oyuncu alması gibi noktalar bu işin içinde ufaktan bir Tanjevic parmağı olma ihtimalini de aklıma getirmiyor değil hani.

Ne olursa olsun doğru yolda, doğru adımlarla ilerliyor Ahmet Çakı. Zaten yaşı da genç. Sağlam bir yerli koç kazanabilir Türkiye basketbolu. Hoş yerli koçlara ne kadar değer verdiğimiz tartışılır ama. O da başka bir yazı konusu olsun.

Henüz Yorum Yapılmamış