25 Eylül 2008 Perşembe

Beşiktaş Cola Turka: 78 - Antalya BŞB: 84

B Grubunda üçüncü günün ilk maçı 2 maçını da farklı ve rahat kazanan Beşiktaş Cola Turka ile Antalya BŞB arasındaydı. Antalya BŞB oyuna ilk periyottan itibaren ağırlığını koyarak maçı önde forse etti. Beşiktaş Cola Turka'da tüm setler Stanojevic üzerinden şekillendi. Basketbolu yalayıp yutmuş bu tecrübeli pivot, her hareketiyle bu bilgisini belgeliyor. Doğru zamanda doğru yerlerde geziniyor, dün de belirttiğim gibi Prkacinvari oyunlarla içeriden takımının ikinci bir guardı oluyor. Zaten Beşiktaş Cola Turka da ilk yarıdaki sayılarının çoğunu Stanojevic menşeili hücumlar sayesinde buldu. Buna karşılık Antalya BŞB her zaman olduğu gibi (Orhun Ene nedeniyle) setlere sadık biçimde sahadaydı. Ersin'in geçen yıl üzerindeki yük çok fazlaydı. Takım boyalı alanda Marsh'ın eline bakarken, dışarıdaki ihale sadece Ersin'e kalıyordu. Bu da zaman zaman zorluyordu takımı. Şimdi o işi yapabilen bir King de var ellerinde. Bu Ersin'i rahatlattığı gibi saha içi opsiyonları da fazlalaştırıyor güney ekibi adına.

Maçın ikinci yarısında hakemlerin kararlarını hatalı bulan Beşiktaş Cola Turka benchi tepkilerini biraz fazlalaştırınca, koç Hakan Demir teknik faul aldı. Daha sonra bir başka pozisyonda ise Hakan Demir kendini tutamayarak hakemlere küfretti. Gerçi sonra bunu pozisyona edilmiş bir küfür olarak yorumlasa da, genç koç ikinci teknik faulünü alıp diskalifiye edildi. Hakem Erşan Kartal olunca bu tip olaylar normal geliyor, alıştık zaten. :)

Velhasıl kelam bu tip bir sinir harbi sayesinde Antalya BŞB farkı 10 sayı civarına çekip son dakikalara böyle girdi. Ancak sonlarda Beşiktaş Cola Turka özellikle Austin'in dış atışlarıyla farkı kapadı ve 2 sayıya kadar indirdi. Bu dakikadan sonra ise Douthit sahneye çıktı yine ve tıpkı dün olduğu gibi kritik sayılara imza atıp takımını rahatlattı. Böylece Antalya BŞB maçı zora soksa da kazanmasını bildi (78-84) ve grup iyice karışık hale geldi. Grubun son şekli Aliağa Petkim - Ural Great maçından sonra belli olacak. Buyrun maçın istatistikleri:

Beşiktaş Cola Turka: Mehmet Yağmur 3 (1 ribaund), Muratcan Güler 2 (5 ribaund, 1 asist), Marcus Faison 10 (3 asist), Jovo Stanojevic 15 (6 ribaund, 2 asist), Ömer Ünver 9 (4 ribaund), Adem Ören 2 (1 ribaund), Mire Chatman 18 (3 ribaund, 7 asist), Mario Austin 19 (7 ribaund, 4 asist)

Antalya BŞB: Nedim Yücel 8 (6 ribaund), Mustafa Kemal Bitim (2 ribaund), Ümit Türkoğlu, Marcus Douthit 21 (12 ribaund), Can Akın 9 (3 ribaund, 1 asist), Ersin Görkem 12 (3 ribaund, 3 asist), Michael Green 14 (4 ribaund, 5 asist), Bernard King 9 (4 ribaund, 6 asist), Marcus Melvin 11 (6 ribaund, 1 asist)

2 Yorum Yapılmış:

dejavu_c dedi ki...

Erşan Kartal'a bak yahu hazırlık maçını bile birbirine katmış.

Kaan Mert dedi ki...

Antalya ekibini beğendim dün akşam. Daha kontrollü oynadılar ve evet hücum potansiyallerinde artış var.
Antalya ekibi bu senede iş görür ama buna karşılık Beşiktaş'ı fazlasıyla beğenmedim sezonun arifesinde. Geçen yılın lider takımı bu sene oraları göremeyecek gibi..