24 Eylül 2008 Çarşamba

Beşiktaş Cola Turka: 86 - Ural Great: 62

Günün son maçında B grubunda ilk maçlarını kzanmış olan iki takım kapıştılar. Dün Rus rakibine göre çok daha rahat bir şekilde maçını kazanan Beşiktaş Cola Turka bugün de zorlanmadan galibiyete uzandı. 86-62.

Daha ne olduğunu anlayamadan ilk 10 dakikada fark 20'leri gördü ve ilk çeyrek 30-4 gibi anormal bir skorla siyah beyazlı ekip lehine bitti. E zaten oracıkta maç da bitti. Faison'ın skorer oyunu sevindirici. Dün de zaten sinyalleri yakmıştı. Chatman ve Austin'in dışında Ömer Ünver ve Stanojevic'ten de çift hane ve çift haneye yakın sayılarla randıman alan Beşiktaş Cola Turka bu bağlamda skoru iyi dağıtarak bir artıyı daha cebine koydu. Onları daha ciddi rakipler önünde görmek de istiyorum. Yarınki Antalya BŞB maçında şayet Antalya BŞB bugünkü gibi dandik bir savunma yaparsa yine rahatça galibiyete ulaşacaktır. Ama sanmıyorum o maçta 90'ları görebilsinler.

İnşallah hem Efes hem de Beşiktaş Cola Turka gruplarını lider bitirirler ve Cuma günü finalde kapışırlar. Zaten şu anki tablo o yönde. Hem bir çok açıdan anlamlı bir maç olur hem de her iki takımı da adam gibi görme fırsatı buluruz. Bakalım bakalım. Az kalsın unutuyorduk, sayı dağılımı da şöyle oluşmuş, buyrun efendim;

Beşiktaş Cola Turka: Mehmet Yağmur 6 (1 ribaund, 2 asist), Marcus Faison 21 (2 ribaund, 2 asist), Jovo Stanojevic 10 (8 ribaund, 2 asist), Yağız Kaba 2 (2 ribaund), Arın Soğancıoğlu, Ömer Ünver 9 (2 ribaund, 1 asist), Azmi Turgut 3 (1 ribaund, 1 asist), Adem Ören 6 (5 ribaund), Mire Chatman 13 (6 ribaund, 2 asist), Mario Austin 14 (4 ribaund, 1 asist), Cevher Özer 2 (1 ribaund, 1 asist)

Ural Great: Fedor Likholitov 8 (8 ribaund, 1 asist), Alexander Bashminov 6 (2 ribaund), Ralp Biggs 6 (1 ribaund, 3 asist), Pesing Merlendo 7 (1 asist), Roman Khamitov 2 (1 ribaund), Sergey Chernov 2 (1 ribaund, 3 asist), Jumaine Jones 28 (7 ribaund, 2 asist), Dmitry Khomyakov 3 (2 ribaund)

1 Yorum Var:

Ömer dedi ki...

Ilk periyod gercekten bizi bile soka soktu. 30-4, oha derler adama :)