9 Eylül 2008 Salı

F.Bahçe Ülker Son Çeyrekte Nakavt

Bu akşam İtalya'daki ikinci hazırlık maçında Montepaschi Siena ile karşılaşan Fenerbahçe Ülker, rakibine son çeyrekteki kötü oyununun ardından 90-77 ile teslim olmuş.

Maçın ilk çeyreğini 28-17 önde kapayan Siena'ya 2. ve 3. çeyreklerde iyi savunma ile karşılık veren sarı-lacivertliler 3. çeyreğin sonunda skoru 65-63'e getirmeyi başarmışlar. Ancak son çeyrekte potalarında tam 25 sayı görmelerine karşın sadece 14 sayı üretebilince yenilgi de kaçınılmaz olmuş haliyle.

M.Siena: McIntyre 13, Eze 12, Carraretto 11, Sato 15, Lavrinovic 17, Kaukenas 17, Ress 5, Lechthaler 0
F.Bahçe Ülker: Green 2, Mirsad 21, Rasim 0, Giricek 11, Mrsic 12, Vidmar 12, Hakan 0, Enes 5, Smith 4, Preldzic 10

Şöyle kabaca bir baktığımız zaman Vidmar'daki yükselişin devam ettiğini görebiliyoruz. Enes'in 5 sayı atması yine fazlasıyla sevindirici. Mirsad erken form tutmuş bu yıl belli. Giricek 20'leri görmeli, öyle bekliyor taraftar. Green ve Smith ise biraz silik kalmışlar. Gerçi Green'in kaç asist yaptığını da öğrenmek lazım. Bazen 2 sayı 20 asistle oynayabiliyor çünkü kendisi. Ha bir de, Serhat nerelerde yahu? Adam yok ortalıkta.

4 Yorum Yapılmış:

hasanerdem dedi ki...

Anıl oynatmayacaksanız Serhat'ı yollayın bize... :))))

Tanjevic gözünün içine baka baka harcıyo ya şu çocuğu daha ne diyim bilmem. Paranın bin defa gözü kör olsun tutamadık Serhat'ı elimizde...

Serhat gibi milli takım oyuncusunu çürüttünüz kenarda, Vidmar ve Emir denen elin gavurlarını adam edicez diye yırtının durun.

Tanjevic defol artık... Turgay'la beraber... Acil... Çok acil hem de...

saLsa dedi ki...

Oynayacak yahu Serhat, az sabredin. Geçen yıl Alpella'ya gönderdi Tanjevic. Çünkü F.Bahçe Ülker'de süre almayacaktı ve oynamadan 1 yıl geçirmesini istemedi.

Bu yıl süre vermezse kendi sorunu artık. Durmaz zaten Serhat öyle bir şey olursa. Konuşmuştuk kendisiyle de, oynamayacaksam giderim, bir sürü isteyen var demişti.

Doğuş dedi ki...

Fener adına normal bir yenilgi bana göre. Hem koçları yok (gerçi tanjevic olsa ne yazardı :)) hemde karşı takımda Lavrinovic olsun , Kaukenas olsun hazır gelen isimler milli takım kampından. Bu arada Fener'in bir ara almayı düşündüğü McIntyre karşısında Green napmış öle ya :)

blackrobe dedi ki...

2 ay kadar filan beklicem sanırsam benımde bildiğim kadarıyla....

bence 87 jeneresyonunda ki savunam hucum dengesıyle ve yapabıldıklerıyele en komple oyuncu serhat...

ayrıca sahaya da cok yakısıo umarım bu sene hakketıgı kadar süre alır..

fb ülker de sanırım bu sene gectiğimiz 2 yılı bize mumla aratıcak...