20 Eylül 2008 Cumartesi

Kimani Ffriend Yeniden Türkiye'de

Beşiktaş forması giydiği sezonda siyah beyazlı taraftarlar tarafından 'Basketbolun Nouma'sı' olarak adlandırılan Kimani Ffriend'in yolu yeniden Türkiye'ye düşmüş. Ama bu sefer biraz daha güneye doğru.

Geçen sezonu Brose Basket ve Paris Levallois takımlarında oynayarak geçiren Kimani bu yıl için Mersin BŞB ile anlaşmış. Devon Hardin'den istediği verimi alamayan ve oyuncunun sakatlığı nedeniyle yolları ayırmak zorunda kalan Ahmet Kandemir, uzun oyuncu tercihini Kimani Ffriend'den yana kullanmış. Sözleşme 1 yıllıkmış.

Oyuncunun kariyer istatistiklerine şuradan bakabilirsiniz. Kimani Ffriend ismini duyduğum zaman hep şey gelir aklıma, Beşiktaş Efes'i Abdi İpekçi'de yenmişti ve Murat Didin maçtan sonra NTV'ye konuk olmuştu. Orada Ffriend'i anlatırken 'Kimani o kadar arkadaş canlısı ve sıcakkanlı bir adam ki, takıma müthiş bir enerji yayıyor. Zaten ismi de iki F harfi ile yazılıyor. Yani iki kat daha iyi arkadaş.' gibilerinden bir şeyler demişti. Gülmüştüm. :) Ne diyelim, hoş gelmiş sefa gelmiş. Nouma pardon Kimani yine aramızda. Hoşgeldin Kimani.

Henüz Yorum Yapılmamış