26 Eylül 2008 Cuma

Maarty Leunen Daçka'da

Daçka kaşla göz arasında Cliff Hammonds'un ardından ikinci yabancı oyuncusunu (Russell Carter) getirmiş de haberimiz olmamış diyorduk ki, üçüncü yabancı ismi de düşüvermiş ajanslara. Gerçi Carter belki deneme süresindedir sözleşme yapılmamıştır bilemem ama Leunen geliyor ciddi ciddi.

Houston Rockets tarafından bu yıl 54. sıradan draft edilen Maarty Leunen'in Daçka ile anlaştığını Rockets GM'i Daryl Morey'in açıklamalarından kaptık hemen. 'Leunen, Efes Pilsen'le birleşen bir takımla sözleşme imzalayacak. Bu onun için iyi bir durum. Denizaşırı bir kıtada güzel bir organizasyonda mücadele edecek ve bu da onun gelişimi için oldukça iyi olacak' sözleriyle durumu netleştirmiş kendisi.

1985 doğumlu ve 2.05 boyundaki Oregon Ducks mezunu genç oyuncunun kolej kariyerindeki istatistiklerine şuradan bakabilirsiniz. Sayı ve ribaund istatistikleri hoş ve dikkat çekici. 3-4 oynar bizim ligde. Daçka'ya faydalı olacağı kesin, gelsin de bir görelim hele.

3 Yorum Yapılmış:

dejavu_c dedi ki...

Ankara'da devam eden turnuvada pota altında ezildiklerini söyledim 2 maçtada,beklenen hamle gelmiş oaya.

İlk gün Bavcic dün Hansen domıne etti orayı bugün de kuvvetle muhtemel Alex Dunn orayı istediği gibi kullanacak.Pota altına bu takviye ile daha da güçlenecektir Daçka.

Erinc Atilla dedi ki...

bu oregon ducks'in ozellikle football formalari acaip bi guzel...hep bi tane almak istemistim kismet olmamisti...oyle alakasiz bi mesaj olsun bu da, anil kizmazsa :)

saLsa dedi ki...

İyice kötü polis ettin sen de bizi he..:) Niye kızayım baba, senden öğrendiklerimizi birleştirsek, buradan Oregon'a yol olur..:)