26 Eylül 2008 Cuma

Mustafa Erkoç Turnuvası - 2. Gün

Fotoğraf: www.Die4You.org

Ankara'da düzenlenen Mustafa Erkoç Turnuvası'nın ikinci günü de oynanan iki maçla geçildi. Maçları yerinde izleyen sevgili dostum Çağlar'dan aldığım bilgileri paylaşalım hemen;

Kepez Belediyesi: 81 - M.A. Selçuk Üniversitesi: 75
(25-11) (21-22) (20-26) (15-16)

İlk maçta Kepez Belediyesi ve Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi karşılaşmış. Maçın ilk 10 dakikasında 15 sayılık farkı cebine koyan Kepez, maçın sonuna kadar da bu üstünlüğünü devam ettirmiş. İlk yarıda toplam 46 sayı yedikleri rakiplerini maçın son 3 dakikasına girilirkern 70 sayıda tutmayı başaran Selçuk Üniversitesi, son dakikalarda İlker Türel ile kaçırdığı iki şut ile rakibini yakalama fırsatını kaçırıvermiş. Ama her iki şut da gayet doğru oynanmış hücumlar sonucunda ortaya çıkan doğru şutlarmış. Girmemiş.

Selçuk Üniversitesi'nde Alex Dunn dünkü güzel oyununun ardından bugün de gayet istekliymiş. Konya ekibinin savunmada özellikle de alan savunmasında sıkıntılar yaşadığı görülmüş. Zone'a geçtiklerinde Kepez sürekli diplerden sayıları bulmuş. Beykoz'dan hatırladığımız Saunders'ı ise pek verimli kullanamadıklarını gözlemlemiş Çağlar. Zaten koç da bu durumdan fazlaca rahatsızmış. Set oyununda eline top bile değmiyormuş çoğu zaman Saunders'ın.

Kepez'de ise Edin Bavcic tıpkı dün olduğu gibi yine en fazla sivrilen isimmiş. Şuta dayalı oyunları bugün de devam etmiş. Bu defa ilk yarıda şutlar girince ve toplam 46 sayı üretilince maç da gelmiş haliyle. Yine de sağlam savunma gördüklerinde sudan çıkmış balığa dönmeleri gözden kaçmamış.

Casa Ted Kolejliler: 65 - Darüşşafaka Cooper Tires: 66
(19-17) (13-14) (15-19) (18-16)

Günün ikinci maçında ise evsahibi Casa Ted Kolejliler ile Efes Pilsen'in pilot takımı olarak ligde mücadele edecek olan Darüşşafaka Cooper Tires karşı karşıya gelmişler. Her iki takım da dünü galibiyetle tamamlamışlardı. Bugün kıran kırana geçen bu maçı, son topu iyi kullanan Darüşşafaka Cooper Tires kazanmış.

Maça Kolejliler; Bell - Polat -Caner - Prowell - Hansen beşiyle başlarken, Daçka sahaya Soner - Hammonds - Bora - Carter - Emre beşiyle dizilmiş.

Ted Kolejliler'de Bell ve Prowell potaya kolayca yönelebilmeleri nedeniyle sayıya en yakın isimler. Dün Bell biraz tutukmuş ama bu kez de Hansen öne çıkmış biraz. Daçka'nın genç uzunlarını dün Bavcic zorlamıştı, bugün de Hansen baya tırtıklamış. Prowell da son 3 hücumda 3 üçlük bularak takımına maçı getirme konusunda epey çabalamış. Ama olmamış. Baktığımız zaman Prowell 19, Hansen 15, Bell 9, Caner 9, Polat 5, Özgür 4, Önder 2, Deniz 2 şeklinde bir sayı dağılımı görüyoruz.

Daçka ise ilk yarıyı 3 sayıyla tamamlayan Emre Bayav'ın ikinci yarıdaki etkili oyunuyla maçı kazanmış. İkinci devreye 7-0'lık bir seri ile başlayan genç ekipte Emre Bayav bu seriye 3 asistle katkıda bulunmuş. Ardından gelen molaya rağmen seri 14-2'ye taşınırken skor da 45-34'e gelmiş. Çağlar'ın dediğine göre Emre'nin dün yediği fırça bugün epey bir etkisini göstermiş, özellikle ikinci yarıda maçı getiren adam olmuş. Keza takımın en önemli isimlerinden Hammonds bu maçta epey bir süre kenarda oturmasına rağmen yine en skorerlerden biri olmuş. Diğer yabancı Carter ise 2 sayı atmasına rağmen kıpır kıpır görüntüsüyle umut vermiş Çağlar'a. Onlarda oluşan sayı dağılımını da verelim; Emre 18, Hammonds 17, Kadir 14, Soner 6, Şahin 4, Melih 2, Burak 2, Carter 2, Bora 1.

Görüldüğü üzere Daçka Efes'in pilot takımı olmakla kalmamış, Blatt öncesindeki Efes kültürünün can bulduğu gencecik bir takım da oluvermiş. Küçük bir Efes yani. Hani şu savunmasıyla meşhur Efes. Biraz daha gözlemleyelim bakalım onları, bu yıl can yakacak gibi duruyorlar. Bir yabancı daha almışlar bu arada. Houston Rockets'ın bu yıl draftta seçtiği Marty Leunen ile anlaşmışlar. Detaylı bilgi içerecek bir post atarım bugün Leunen ile ilgili.

Henüz Yorum Yapılmamış