10 Eylül 2008 Çarşamba

Resmi Jübile Yok, Dolaylı Jübile Var

Federasyonun yalancısıydık, girdik İbo Milli Fomaya Veda Ediyor haberini. Ama önce İbo yalanladı bunu, sonra da yanar döner federasyon hemen bir U dönüşü yapıp lafı çevirdi.

İbrahim'in olayla ilgili açıklaması şu: 'Milli formayı 257 defa giymem nedeniyle federasyon tarafından arandım ve bana bir onur plaketi verileceği söylendi. Mutluluk duydum. Ancak bunun bir jübile olacağı ve benim Milli formaya veda edeceğim haberleri doğru değil. Açıkçası buna ne federasyon ne de Tanjeviç karar verebilir. Tanjeviç beni bu yıl kadroya almadı ancak bu, benim bundan sonra olmayacağım anlamına gelmiyor. 2010’da milli formayı giymek istiyorum ve bunun için de çalışmalarını sürdüreceğim.'

Zaten bunun üstüne federasyonun sitesinde de TBF Genel Sekreteri Ali Özsoy'un ağzından bunun bir jübile olmadığı haberi yayınlandı. Hani öyle bir oluşum ki şu federasyon, herşeyi ellerine yüzlerine kıçlarına başlarına bulaştırıyorlar resmen. Bir işiniz de doğru olsun yahu.

He bu ödül töreni resmi bir jübile olmayacak bu saatten sonra evet ama dolaylı bir jübile olduğu da kesin. Tanjevic Milli Takım'ın başında olduğu sürece onu bir daha almayacaktır kadroya. İbo hocasının tavuğuna kışt mı dedi yoksa başka bir şey mi yaptı bilemeyeceğim ama Tanjevic kesmiş biletini kafasında İbo'nun. Gider yanağına iki tane yapmacık öpücük kondurur yarınki maçtan önce. Bir de üstüne ekler 'Keşke 5 tane İbo olsa elimde' diye. Tıpkı benim kendisiyle yaptığım röportajda 'Keşke 5 tane Solomon olsa elimde' deyip de sene bitmeden adamın biletini kestiği gibi. Kimbilir belki de o röportaj sırasında bile uçaktaki yeri hazırdı Solomon'un.

Henüz Yorum Yapılmamış