30 Ekim 2008 Perşembe

Çarşambadan Kalanlar

Dün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı idi. Ben dışarıdaydım bütün gün ama basketbolda takvim epey bir kalabalıktı. Kısaca değinelim neler olup bittiğine dün.

Öncelikle geçen hafta sonu yarıda kalan Erdemir - Daçka maçı tamamlanmış. Maçın son 20 saniyesine 66-64 önde giren Daçka, bitime 4 saniye kala Erdemir'li Funk'ın üçlüğüne engel olamayınca maçtan yenilgiyle ayrılmış (67-66).

Efes Pilsen, sancılı bir dönemden geçmesine rağmen şanslı fikstürünün avantajını kullanmaya devam etmiş. Kazanılması gereken Milano maçını kayıpsız geçerek, İtalya'dan mutlu haberler yollamış bize. 81-71'lik skor ve ribaundlarda 33-30'luk üstünlük çok güzel, yalnız benim gözüme çarpan Sinan Güler yine 27 saniyecik oynamış. Sakatlığı falan olsa hiç oynamaz, ama 2-3 maçtır aldığı süre hep bu civarda. 20 saniye, 25 saniye, hadi bilemedin 27 saniye. İlginç.

Bayanlar'da hem Fenerbahçe hem de Beşiktaş Cola Turka üzmüş bizi. Siyah beyazlılar Akatlar'da İspanyol Avenida'ya 61-67 mağlup olurken, Fenerbahçe son 2 yılın şampiyonu Spartak Moskova'dan bir araba dolusu fark yiyip oturmuş (95-52). Rus temsilcisinin formasını giyen Şaziye de 9 sayı bırakmış potamıza.

Bir haber de Aliağa Petkim'den verelim. Son yabancı transferini Aerick Sanders'ı alarak gerçekleştirmişlerdi hatırlarsınız. Mete Babaoğlu'nun Tuborg'dan eski öğrencisiydi. 1 aylık sürede gösterdiği performansı yeterli bulmamışlar ve paketlemişler elemanı. Yerine yeni yabancı bakıyorlarmış.

Henüz Yorum Yapılmamış