28 Kasım 2008 Cuma

5. Dakikadan Sonra Belli Oldu (76-67)

Hani derler ya, maç başlamadan belliydi ne olacağı diye. O kadar olmasa da, bu maç da 5. dakikada belli etti ne şekilde gideceğini. İlk 5 dakikada Rasim'in iki üçlüğü ve düşük oyun temposu, aklıma hemen geçen yılki Roma deplasmanını getirdi. Galibiyet için heveslendim ama sağolsun F.Bahçe Ülker 10-2'lik bir seri yiyerek skor avantajını rakibine verdi, bir daha da öne geçemedi zaten. Hücumdaki F.Bahçe Ülker tablosunu hayretle izliyorum son bir kaç maçtır. Bu kadar yüklenilirmi üçlüğe? Sağlıklı bir düşünce midir bu? İçeriden sadece 13 isabetli atış bulabilmek, etkili uzunları olan bir takıma yakışıyor mu? Yapılan basit fauller cabası. Adamlar 33 kere faul çizgisine gidiyor. F.Bahçe Ülker? Sadece 16 kere. İlk 5 dakikanın ardından kazanılamayacağı belli oldu maçın. Zaten son 5 dakikasında da uyuyakalmışım. O derece yani. Geçen yılki Efes Dark filminin başrol oyuncularından Andre Hutson maçın adamı olurken, F.Bahçe Ülker'de bir tek Mirsad sivrildi. Emir Preldzic bir tanesi ilk çeyrekte, ikincisi üçüncü çeyrekte olmak üzere, iki saçma şut deneyip takıma fast-break yedirince Tanjevic'in hışmına uğrayıverdi, Semih Erden uzun aradan sonra forma giydi ama hazır değil elbette, Vidmar zaten maçın başında üçledi, Ömer Onan etkisizdi, Ener sadece 2 dakika göründü sonra hemen kenara alındı, Giricek zaten kenarda yine tşörtüyle. Bir de Green vakası. Beklediğimden çok daha silik geçiyor F.Bahçe Ülker kariyeri.

Grubun diğer maçlarında Joventut evinde TAU'yu, Olimpija ise evinde Alba'yı devirdiler. Grup biraz karıştı aslında Joventut galibiyetiyle. Roma (4-1) ile lider, arkadan (3-2) ile TAU ve F.Bahçe Ülker geliyor. Sonra (2-3) ile Joventut ve Alba. Altta da (1-5) ile Olimpija. Bu gruptan avantajlı bir şekilde çıkmak için içeride Joventut ve Roma maçları mutlaka kazanılmalı. Kalan 3 maçtan da -TAU, Alba (d), Olimpija (d)- ne yapıp edip 2 galibiyet çıkartılmalı.

2 Yorum Yapılmış:

serpil dedi ki...

şu gricek'in neyi var anlayamadım. birde green'i çok mu aradadık acep? tabi hem türkiye ligi hemde euro lig biraz yordu takımı. normal sonuç..

cemcomu dedi ki...

transfer yapmak heleki solomon yerine zordur hemde çok zor tanyeviç greeni aldı uyumlu cocukmuş da takım oyuncusuymuş falan filan bu takım ne euro ligde basarılı olur nede telekomu yene bilir