27 Kasım 2008 Perşembe

Efes'i Anlayan Beri Gelsin

Efes Pilsen evinde Real Madrid'e farklı teslim oldu (81-95). Şahsım adına konuşacak olursam galibiyet falan beklemiyordum zaten Efes'ten ama izlediğim tablo beni ciddi anlamda düşünmeye zorluyor. Bir kere hücumda çok kısır Efes, ne yaptığını bilmiyorlar, ne bir sistem ne bir set, hiçbir şey yok. Garibim 35'lik Smith sazı eline alacak da Efes hücumda şenlenecek. Yok ya. Defans yapıyor gibi zannediyorsunuz Efes'i, ama detaylı bakınca o da yok. Artık Efes maçlarında alıştığımız çoğu sahne dün yine oynandı. Sinan hiç süre almadı, Engin Atsür bu defa kadroda bile yoktu, Kakiouzis ve Shumpert katkısız kaldılar, Cenk desen Allah'lık. Bunların yanında hücumda o bahsettiğimiz sistemsizliğin sonucu olarak ortaya çıkan toplamda 8 asist rakamı. Bir de üstüne 4/20'lik muazzam üç sayı yüzdesi gelince karşımızdaki tablo epeyce bir karanlık oluveriyor. Real'de eski dost Quinton Hosley ufak çaplı bir show sundu bizlere. Plaza onu genelde 3 olarak oynattı. Karşıyaka'da genelde 4 numarada görüyorduk onu. Savunmada biraz yetersiz kaldı ama hem Efes hücum elemanlarının hücumdaki başarısızlıkları hem de kendi hücum performansı bunun üstünü çok güzel bir şekilde kapadı.

Eurocup'tan bir alt kupaya, Eurochallenge'a düşen G.Saray Cafe Crown ise ilk maçında İstanbul'da karşılaştığı KK Zagreb'i uzatmalarda geçti. Maçın büyük bir kısmını 4-5 sayı geride götüren sarı kırmızılılar, bitime 7 saniye kala Cüneyt'in faul atışlarıyla skoru 68-68'e getirdi. Zagreb son hücumda başarılı olamayınca maç uzadı. Uzatmalarda ise işler G.Saray Cafe Crown'un tahmin edebileceğinden de daha iyi gidince, farklı bir skor oluşuverdi. (87-72) Maçta son günlerin popüler adamı Zizic hiç süre almadı. Milojevic & Gurovic'in toplam 46 sayısı ise galibiyetin anahtarı oldu bir yerde.

3 Yorum Yapılmış:

cemcomu dedi ki...

evet efesin gazı kaçmış içilmez artık.sözde
en iyi yabancı yerli ne varsa topla 40 dk maça ortak dahi olama olcak şey deil zaten efesin favori olmasınada hiç anlam verememiştim .

Quinton Hosley efsane adam acaba ergin atamana bu isim tandık gelmişmidir.
Geçen sene izmirde bjk koçuyken yasadığı sahne (3 e 1 hücum var geriye koşan sadece sinan güler ve gary neal fasti 3. kez 3 lükle bitiriyor sinan ve koç ergin ataman olmaz diye aynı anda isyanda) acaba efes transferde hatamı yaptı salsa ?

Erinc Atilla dedi ki...

Hosley'in zaten asil pozisyonu 3 numara...bizde 4 oynadi yokluktan...ve dun gorduk aslinda gecen sene ne kadar sansli oldugumuzu...

dejavu_c dedi ki...

Efes için diyecek söz yok,biliyorduk zaten birçoğumuz Real'in kazanacağını maçtan önce.Bir dönem rakiplerin 60lı sayılarını zor gördüğü bir dönemden gelenin geçenin 90+attıgı bir takım olmak acı veren bir durum.

Engin Atsür'e ciddi bir teklifimiz olmuştu Galatasaray olarak,ama kendisi Efes'i seçtiğini söyledi aynı dönemde ilk teklifi biz vermiştik yani bir yerde elimizden kaptı Efes.Düşünüyorum da mevcut kadromuzda bulunsaydı,uzun süreler alıp,çok faydalı olabilecek bir oyuncuydu;kader kısmet işte.

Son olarak da bizim alakasız maçımıza bakalım,Mılojevic ayakta tuttu Gurovic kazandırdı maçı son anlardaki sayıları ile.Ama onun bu 21 sayısına bu şekilde ihtiyacımız yok,12 üçlük kullanarak 21 sayı..