25 Kasım 2008 Salı

Kürkçü Dükkanı

Ufak bir flashback yapalım;

28 Temmuz 2008: Hasan Özmeriç ile yola devam ediyoruz.
12 Ağustos 2008: Hasan Özmeriç ve ekibiyle yollarımızı ayırdık.
12 Ağustos 2008: Yeni hocamız Haydar Kemal Ateş.
25 Kasım 2008: Haydar Kemal Ateş görevinden ayrıldı.
25 Kasım 2008: Yeni hocamız yine yeni yeniden Hasan Özmeriç.

Yaklaşık 4 ay içinde bu gelişmeler yaşandı Casa Ted Kolejliler'de. Şimdi ne oldu? Dönüldü, dolaşıldı, aynı yere gelindi. Değişen ne? Kaybedilen koca bir itibar ve ligde 7'de sıfır çekmek. Sadece kulüp değil, Hasan Özmeriç de bu gidiş ve geri dönüş adına neden-sebep açıklanana kadar irtifa kaybetmiş vaziyette kalacaktır benim için. Kulübe yakın kaynaklar, bu süreçte olanların kesinlikle bir sır olarak aile içinde kalacağını söylüyorlar. Saygı duymak gerekir. Ama merak da etmiyor değilim hani. Ne amaçladılar bu hamleleri yaparken diye.

3 senelik Ted Kolejliler kariyerinde, ilk senesinde takımı TBL'e çıkarmış, sonraki 2 sezonda ise Play-Off oynatmış bir Hasan Özmeriç'in görevden alınıp yerine Haydar Kemal Ateş'in getirilmesi aklın mantığın alabileceği bir hamle değildi çünkü.

7 Yorum Yapılmış:

Erinc Atilla dedi ki...

hasan hoca'nin cok iyi bir kolejli oldugu, ve kolej'i kotu gunde asla yalniz birakmayacagini soyluyor benim kaynagim :)gorevi geri kabul etme sureci bu olabilir...

haydar kemal ates, bir suredir calismiyordu ve abisi mezunlar komitesinde mi ne baskanmis sanirim...herhalde kardesine ekonomik olarak biraz yardim etmek istedi...

Mesut Ulukök dedi ki...

Böyle yönetilen takıma küme düşmek müstehak..

yeter_artik dedi ki...

Bence bu 4 aylık süre içerisinde ortada bir taş vardı haydar hoca bu taşın altına değilde üstüne elini koymuştu :) Baktılar o el ordayken Kolejden cacık bile olmaz. 180 derece bir dönüşle taşın altına elini koyacak birilerini aradılar. Burada öne çıkan tek isimde Hasan Özmeriçti bence. Burada Hasan hocanın irtifa kaybedecek bir durumu yok bence. Cesurca bir fedakarlık yaparak riskin altına girdi.Taşın altına ilk o elini soktu , eğer taraftarı yönetimi sponsoru da bu taşın altına elini sokarlarsa ligde kalırlar. Yönetim hatasını 4 ay geçsede anladı :) ama haydar hocadan alışık olduğumuz bir enkaz neticesinde. Buradan ne sonuç çıkıyor ?

melis dedi ki...

tamam basketbolu seviyor olabilirsiniz eleştiri yapmayı da. Ama KOLEJ hakkında yazdıklarınız biraz sınırı aşıyor gibime geliyor.
farklı şekilde farklı yorumlar ortaya koyuyorsunuz. Yazdığınız her kelime Türk basketboluna açılacak bir yara.. Saçma sapan söylentileri bile kamuoyuyla paylaşıyorsunuz. Yazdığnız her kelime bugün hem koleji hem de taraftarını olumsuz etkiliyor. sizden ricam basından takip ettiğiniz bilgiler doğrultusunda yorumlar yapmaya çalışın.

dejavu_c dedi ki...

Kovulduğu yere dönmek durumu mevcut,haliyle Özmeriç için eksi bir puan benim nazarımda.

İçerde ne oldu ne bitti haberimiz yok ama dışarıdan gözüken durum budur.Yükselişte bir coachun görevine son vermek ve yine coachla aynı paralelde bir yükseliş gösteren takımı daha önce herhangi bir başarısı olmayan birisine emanet etmek,0-7 lik bir sonuc sonrası tekrar başa dönmek dünyanın heryerinde yönetim başarısızlığıdır.Futbolda takım takım,şehir şehir dolaşan teknik direktörler hesabı bir değişiklik işte.

Cumartesi günü evlerinde bizimle oynayacaklar,bir sürpriz yapabilcekler mi bakalım?

Adsız dedi ki...

Quan Prowell'den başlayıp, takımın Telekom'a devrine devam eden, koç seçim kriterlerine kadar uzanan spekülasyonları, tüm yorumları eğlence niyetine takip ediyoruz. Aynen devam arkadaşlar, Kolej'in nabzını 'yakın kaynaklarınızla' tutmaya devam edin... Kim tutar sizin gibi acar yorumcuları!

Adsız dedi ki...

HASAN HOCANIN BİR HATASI OLDUĞUNU ZANNETMİYORUM