3 Aralık 2008 Çarşamba

2 İyi, 1 Kötü

Dün Eurocup ve Eurochallenge'daki temsilcilerimiz oynadıkları 3 maçın 2'sini kazanırken, Belçika deplasmanında darmadağın olan G.Saray Cafe Crown sevenlerini üzdü.

Telekom Yunan temsilcisi Panellinios karşısında ilk yarıda çok kötüydü. Hele Serkan Erdoğan, tamamiyle zarardı takıma. Dudley ve Wright'ın sayılarıyla ayakta kaldılar sadece. İlk 20 dakikada bir ara 8 sayı geriye düştüler ama devre bittiğinde fark sadece 4 idi. İkinci yarıda iyi savunmayla (sadece 27 sayı yediler) maçı 70-64 kazanmayı başardılar. Böylece grupta 2'de 2 yapmış oldular. Grubun diğer maçında Aris içeride Bnei Hasharon'u yenmiş, onlar da 2'de 2 oldular böylece. Beraber çıkarlar işte Telekom'la birlikte.

Ligde son maçlarda toparlanma içerisinde olan Beşiktaş Cola Turka, hafta sonundaki farklı Daçka galibiyetinin üstüne bir de Fransa'da Le Havre karşısında alınan 61-68'lik galibiyeti ekledi. Kendi liginde oynadığı 11 maçın sadece 2'sini kazanabilmiş olan Le Havre'de eski KSK'lı Marcus Slaughter da oynamakta. Beşiktaş'ta skor olarak 18 sayı ile Baxter, 15 sayıyla da Cevher öne çıkarken, asıl önemli katkı Mire Chatman'dan geldi. 9 sayı, 12 asist, 4 top çalma ile oynadı adam. Grubun diğer maçında Benetton'ın Khimky'i yenmiş olması pek iyi olmamış ama. Bu arada siyah beyazlılarda Faison ve Butler ile de yollar ayrılmış kesin olarak. Eldeki yabancılar Chatman, Mims ve Baxter. Bir tane de uzun bakıyorlarmış. Hazır konuya girmişken, ona da değinmiş olalım.

İlk maçında zar zor uzatmaya götürdüğü maçı, uzatmadaki güzel savunmasıyla kazanmayı başaran G.Saray Cafe Crown, Belçika'da Dexia-Mons karşısında ufak çaplı bir hezimet yaşayıvermiş. 91-65'lik skorun ardından Murat Özyer'in ne açıklama yaptığını çok merak ediyorum. Biraz baktım, bulamadım. Bulursam koyarım. Skor olarak bir tek Erdem ayakta kalabilmiş 14 sayı ile. Zizic 10 dakika sahada kalmış, 3 faul yapmış, 0 sayı atmış, e bir de ribaund almış. Epey katkı vermiş yani. Grubun diğer maçında KK Zagreb, Khimik'i yenmiş, böylece herkes 2 maçta 1 galibiyet olmuş.

1 Yorum Var:

nyou dedi ki...

Maçı evde bile izlerken çoğu bölümde gözlerimi kapattım...Orada o maçı yaşayanları düşünemiyorum.Böyle olacaksa hemen elensinler ki bizi de daha fazla üzmesinler.Genel anlamda skora karşı duran kimse yok..Bu sene kayıp sayılacaksa sayılsın ama gerekli önlemler alınsın...