12 Aralık 2008 Cuma

Daçka - Efes Arası Akıcı

Her sabah işe giderken Murat Kazanasmaz'ın sesinden İstanbul'daki trafiğin durumunu dinlerim, dinleriz, herkes dinler. Sevgili Kazanasmaz'a Daçka-Efes arası trafiği de bir yorumlatsak ya bir fırsatını bulup keşke.

Hafta içi Milano maçında Kerem Gönlüm sakatlanınca Efes Pilsen Bora Hun Paçun'u kaydırmış hemen kendi bünyesine. Çok mu şart peki bu hamle? Sene başında elinde Barış Hersek vardı Ataman'ın. Oynatmadı, yolladılar Daçka'ya. E şimdi Bora'yı alıyorlar, onu da oynatmayacaklar. Hayır bırakın da çocuk oynasın bari Daçka'da hazır ritmini bulmuşken. Sinan Güler'i, Engin Atsür'ü 5 dakikadan fazla oynatmayan, hatta bazen hiç oynatmayan Ataman'ın Bora'ya büyük sorumluluklar vereceği ihtimalini pek kafam almıyor. Hayırlı olsun yine de. Yarın öbür gün Mustafa Abi iyileşince, onu da Daçka'ya yollarlar. Sonra Smith'e birşey olur, Daçka'dan Banks'i alırlar. Kasun iyileşince uzun rotasyonu şişer, Drobnjak'ı Daçka'ya yollarlar. Falan filan. Hazırlıklı olalım şimdiden.

Geçen sezonun ortalarına yakın F.Bahçe Ülker Alpella'dan Ömer Aşık'ı alınca epey bir kıyamet kopmuştu bu işin etik olup olmadığı konusunda. Ama sağolsun Efes işi abartıp F.Bahçe Ülker'i sütten çıkma ak kaşık pozisyonuna düşürmüş. Daçka-Efes arası trafik TEM gibi akıyor maşallah. Şimdilik 3 transfer var sezon içinde. Sezon sonunda kaç olur, Allah bilir. Teşekkürler Kazanasmaz.

5 Yorum Yapılmış:

Yusuf On dedi ki...

Kerem Gönlüm'ün sakatlanmasına hepimiz üzüldük umarım en kısa sürede takıma döner fakat sene başında takım kurulurken takımın rotasyonu doğrultusunda transferler yapılmadımı..Tamam belki yapılan transferlerden verim alınamadı ama bunda Ergin Ataman'ın rolü olması gerekmiyormu, gerek idmanlarda gerekse otorite doğrultusunda..Daçka ritmini bulmuş, çocuklar heyecanlı, oynuyorlar, umarım heyecanları ve hırsları olumsuz etkilenmez...Haberin içeriğindeki gibi Ender'den istediği verim alamayan Ergin Ataman yarın Soner'i, sonraki gün Banks'i alırsa hiç şaşırmam ama Daçka yinede gençlerle göz doldurmaya devam edecektir Ekrem Memnun ile..

cannksk dedi ki...

böyle rezillik olmaz

daçka tam kadroyla bizi yendi , şimdi gidip de hammonds ve bora olmadan bizim rakiplerimize yenildiklerinde ne olacak?

turgay iyice çiftliğe çevirdi ligi parayı veren düdüğü çalıyor

Erinc Atilla dedi ki...

anilcim bir nuans...

fenerbahce ulker, aziz yildirim ve turgay demirel iliskileri varken, sutten cikmis ak kasik olmadi, olamaz da...

;)

fakat efes pilsen'in yaptigi tamamen, parayi veririm istedigimi yaparim olmus...

eger halkin arasinda hala efes'e semptasi olanlar varsa bir an once bilgilendirilmeli, ve o sempati yok edilmelidir...

efes pilsen'in tez zamanda finansal krize girmesi temennisi ile...

dejavu_c dedi ki...

Can'ın söylediklerine,sorularına mantıklı bir cevap verebilir miyiz tabii ki hayır,o durumda bunun adını rezalettir.

Soner'e ellemese bari,çok iyi oynuyor cocuk alıp da benchde havlu sallatmasa.

hasanerdem dedi ki...

turgay bi git artık ya...